Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klientům Astry v Porubě zahrála skupina Čarozpěv. Vyčarovala jim úsměv na tváři

Senioři měli po dlouhé době krásný kulturní zážitek. Před Domem s pečovatelskou službou Astra v Porubě jim zahrála a zazpívala pěvecká skupina Čarozpěv. Radost udělala všem.

Zahradou Domu s pečovatelskou službou Astra se nesly lidové a slovanské písně, které oslavují tradice a minulý, poklidnější způsobu života. Seniorům jimi zpestřila den skupina Čarozpěv, která tady vystoupila v rámci charitativního koncertu.

Andrea Jurčíková, pedagožka Lidové konzervatoře a múzické školy Ostrava: “My jsme vlastně chtěli udělat takovou charitativní akci pro seniory, protože byla ta doba taková bezútěšná, že neměli možnost ani návštěv. Jako vlastně vidět své příbuzné a tak, tak jsme vlastně chtěli, když už všechno se zastavilo, veškeré dění kulturní a tak, přijít aspoň my za nimi a že to uděláme formou zpívání do oken.”
Vít Svozil, vedoucí pečovatelské služby:“Obyvatelé jsou určitě rádi, že se tady koná nějaká kulturní akce, kterou můžou vidět. Bohužel pořád teď jsou ještě omezení kvůli kterým nepořádáme žádné akce v zimní zahradě, která tady jinak je k dispozici, takže radši jsme zvolili tady ten formát venku, kdy se můžou dívat ze svých oken.

Klienti domu s pečovatelskou službou byli z koncertu nadšeni. Sledovali ho nejen z oken a balkónů, ale někteří i přímo v centru dění. Tedy v areálu zahrady.

Anketa: klienti Domu s pečovatelskou službou: “Jsem spokojená. Takové akce se mi hrozně líbí. Pěkné, že dělají pro starší spoluobčany.”
“Je to pěkné, uklidňující, těšil jsem se na to.”
“Tak to je dobré, protože je to takové trochu oživení, protože některé ženy už mají trochu problémy s psychikou. No a to jim vlastně dost pomůže tady tato akce.”
“Líbí se mi to moc, právě proto jsem došla. A vidím ,že to zajímá i ty, co jsou po oknech.”
Marcela Žáková, zaměstnanec Denního centra: “Moc se nám to líbilo a myslím si, že to udělalo všem obrovskou radost. Je to opravdu takové potěšení, my jsme dneska první den otevřeli Denní centrum, takže jsme se po dlouhé době zase setkali všichni a bylo to krásné. Moc děkujeme.”

Dům s pečovatelskou službou Astra nabízí bydlení pro seniory, kteří se o sebe dokáží postarat a zároveň jim nabízí pomoc například s úklidem, nákupem, nebo osobní hygienou. O tyto služby se stará Centrum sociálních služeb, které je zajišťuje i v jejich domácím prostředí.

Vít Svozil, vedoucí pečovatelské služby: “Pomáháme jim vlastně ať můžou doma zůstat co nejdelší možnou dobu co to jde a kromě toho, že poskytujeme tedy tu péči v bytech, tak poskytujeme tu péči v Domech s pečovatelskou službou Astra i Průběžná.”

V Domě s pečovatelskou službou Astra sídlí i Centrum denních služeb, což je ambulantní služba, kam docházejí senioři, kteří nechtějí trávit svůj den sami doma, ale se svými vrstevníky. Navíc je tu pro ně vždy připraven nějaký program.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy