Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubským živnostníkům pomůže oživit podnikání Sdílko akademie

Mnoho kamenných obchodů a služeb má kvůli pandemii koronaviru stále zavřeno. Drobní podnikatelé a obchodníci jsou tak na pokraji zhroucení. Pomocnou ruku jim v této těžké době podá Sdílko akademie.

Někteří se adaptovali, jiní mají problémy. Právě pro ty, kteří si neví rady, jak oživit své podnikání v době pandemie koronaviru, pomůže Sdílko akademie, která nabídne pět online seminářů s praktickými tipy, jak se nové situaci přizpůsobit.

Kamila Smutná, iniciátorka akademie: “Sdílko akademie je vzdělávací program pro malé obchodníky. Budeme se zaměřovat na témata jako je marketing, facebooková a instagramová reklama a třeba i na o-shopy, ale zaměříme se i na offline, na kamenné prodejny. Takže se budeme bavit o interiéru prodejen, nebo jak si vytvořit lákavou a poutavou výlohu.”

Akademie začne už 18. března a pro účastníky bude díky podpoře amerického velvyslanectví a městského obvodu Poruba zcela zdarma.

Zájemci se mohou hlásit na webových stránkách sdílkoporuba.cz/akademie.

Irena Vyhlídalová, koordinátorka pro charitativní obchod a sociální šatník, Dobrovolnické centrum ADRA: “Nabídka akademie nás velmi zaujala, protože samozřejmě taky řešíme spoustu otázek. Hlavně to, jak pracovat se sociálními sítěmi hlavně v této době a taky jak komunikovat se stálými zákazníky.”

Adra má celkem 4 charitativní obchody, jeden z nich právě v Porubě na Hlavní třídě.

Irena Vyhlídalová, koordinátorka pro charitativní obchod a sociální šatník, Dobrovolnické centrum ADRA: “My nejsme klasický obchod, ale prodáváme věci, které nám lidé darují. Není to jenom oblečení, ale je to i obuv, nějaké domácí potřeby, hračky, kabelky a další věci a výtěžek z toho prodeje jde potom na podporu dobrovolnických programů, kterých máme více než 20 tady v Ostravě.”
Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Já jsem moc ráda, že je to ještě takový přesah celého Sdílka a celé té myšlenky, jakým způsobem se dá pracovat s podnikateli v Porubě, jak se jim dá i částečně pomáhat. Sdílko je projekt městského obvodu Poruba. V loňském roce se uskutečnil už 3. ročník a já jsem moc ráda, že se nám v posledních dvou letech daří ty sdílkaře, to znamená malé podnikatele a živnostníky, zapojovat i do dalších aktivit a spolupracovat v podstatě po celý rok.”

Letos je chce radnice zapojit do velikonočních trhů a také do akce Cirkulum.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o., ŽS Ostrava - Stodolní
Ostrava
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o., ŽS Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o., prodejna LIDL (K Lávce, OC Koksovna)
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail