Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior linka zachránila život muži, který se chtěl zabít. Strážníky přivolala tlačítkem příbuzná

Ostravští strážníci si mohou díky senior lince připsat další zachráněný lidský život. Aktivací tlačítka je totiž přivolala 68letá žena, jenže nepotřebovala pomoc ona, ale její 36letý příbuzný. Rozhodl se totiž, že si sáhne na život. Strážníci ho našli v tratolišti krve a do příjezdu zdravotníků mu poskytli důležitou první pomoc.

Dramatické chvíle se odehrály v úterý před devátou hodinou večer v jednom z bytů v Ostravě-Porubě. Strážníci dostali hlášení o aktivaci nouzového tlačítka senior linky. To běžně aktivuje senior v případě zdravotního ohrožení nebo jiné nouze.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po příjezdu na místo strážníky kontaktovala 68letá seniorka. Ta hlídce uvedla, že tlačítko senior linky skutečně aktivovala. Dále strážníkům sdělila, že ona sama je v pořádku, ale pomoc potřebuje její příbuzný."

Muž byl v bytě společně se seniorkou a bohužel se rozhodl, že si sáhne na život.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po vstupu do bytu hlídka nalezla v obývacím pokoji na zemi v tratolišti krve ležícího muže. Strážníci dále zjistili, že tento muž má řezná poranění v oblasti pravé ruky, krku i hrudníku."

Strážnici okamžitě poskytli 36letému muži nezbytnou a důležitou první pomoc. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Pomocí tlakových obvazů mu zastavili krvácení. Na místo dále vyžádali příjezd zdravotnické záchranné služby. Do doby příjezdu lékaře pak kontrolovali životní funkce muže."

Vzhledem k okolnostem si případ následně převzala Policie České republiky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy