Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sdílko Poruba opět sklidilo úspěch. Alšovo náměstí proměnilo v netradiční galerii

Sdílko Poruba 2022 je za námi. Na Alšově náměstí nabídlo rekordní počet vystavovatelů, řadu workshopů, přednášek, koncertů a tanečních vystoupení. Cestu si na něj našly stovky lidí.

V Ostravě-Porubě skončil už 4. ročník Sdílka. Netradiční expozice, ve kterých se za 14 dnů vystřídalo 63 nejrůznějších výrobců a tvůrců, plus kavárny, obohatily život na Alšově náměstí.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “4. ročník Sdílka byl oproti těm předešlým ročníkům jiný tím, že jsme posílili zónu obchodníků, takže se tady vystřídalo ještě více obchodníků než v podstatě všechny předešlé ročníky. Já si myslím, že nám počasí dost přálo, takže si tady lidé cestu našli. Myslím si, že se tady posílila i zóna dětského koutku a rodin s dětmi a především maminek s dětmi a myslím, že je to opravdu dobrá cesta a že bychom v tom měli pokračovat i v následujících letech.”
Anketa: vystavovatelé: “Nabízíme vázané věnce, dekorace, hřebínky do vlasů, čelenky. Pak máme bedýnky dřevěné, ve kterých jsou komponenty na věnečky a vy si můžete koupit základ věnce plus tu bedýnku a dozdobit si sami vlastně věnec. Můžete si to tady vyrobit a nebo potom doma. Myslím si, že byli moc příjemní zákazníci, takže myslím, že to byl fajn strávený čas.”
“Je to výborné, dneska počasí vyšlo, takže jsem spokojená. Navíc jsem měla být minulý týden a byla jsem nemocná, takže jsem měla strach, že o to přijdu a nakonec se stalo, že někdo jiný dneska odřekl, tak mi dali šanci a to je fajn. Vždycky nosím sebou svoje grafiky a ilustrace na dárkových předmětech v podstatě. Ale samozřejmě nabízím také kurzy krasopisu.”

Se Sdílkem byli spokojeni nejen vystavovatelé, ale také návštěvníci.

Anketa: návštěvníci Sdílka: “Myslím, že to je super nápad. Moc se nám tady líbí, chodíme tady často a už jsme si tady i něco koupili. Klíčenku třeba.”
“Já si myslím, že to je úplně skvělé. Že nám tady krásně žije to naše porubské náměstí na Alšáku a každý den v tom srpnu bylo kam zajít. Každý den tady člověk vidí něco jiného. Já třeba konkrétně jsem si včera tady na workshopu udělala věnec a už ho mám na stěnách u mě doma a dneska mám taky nějaké krasopisné dílko tady. Takže já jsem hrozně ráda, že to tady je.”

Na Sdílku nechyběly ani různé workshopy a přednášky. Ta poslední byla zaměřená na koncepci Hlavní třídy.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Přednáška bude pod mým vedením za přítomnosti specialistky na krajinářśkou architekturu paní Magdy Fialové Cigánkové. V minulém týdnu jsme měli přednášku s paní architektkou Paclovou z Mappy. To počasí nám úplně nevyšlo, bylo deštivo, ale i tak byla hojná účast.”

Dva s výstavních kontejnerů po celou dobu Sdílka patřily Porubě.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Tam je dobrá cesta pro spojení prezentace lokálních obchodníků a projektů a záměrů, které chystá městský obvod a takto může s nimi seznamovat lidi. Já si myslím, že i hodně byly plné kontejnery s naší výstavou, protože lidi se o to zajímají a zajímají se čím dál tím víc, co se plánuje, co se chystá, co je třeba v realizaci a tak podobně.”

Na Sdílku se během 14 dnů představily i tři kavárny, kde lidé mohli ochutnat nejen kávové, ale i sladké speciality.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy