Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě explodoval byt, kde se vařily drogy

  • Ostrava,

Mohutná exploze otřásla ve středu třípatrovým domem v Ostravě - Hulvákách. Z přízemního bytu vyšlehly mohutné plameny a celý vchod byl okamžitě silně zakouřen. Hasiči museli obyvatele vyvádět pomocí dýchacích masek. Podle místních obyvatel v bytě bydleli feťáci a zřejmě tam explodovala varna drog.

Krátce po 15 hodině uslyšeli snad všichni obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák silný výbuch a nad domem v Lázeňské ulici se objevila mohutná mračna kouře.

Z oken se začalo ozývat volání o pomoc. V tu dobu už ale byli na cestě hasiči. Lidé zkoušeli ze zakouřených bytů utéct chodbou, ale silný kouř jim to nedovolil a tak byli všichni v oknech, kde se dalo lépe dýchat.

obyvatelé domu: 1/ “Uslyšel jsem ránu, přijeli hasiči, policajti a začali nás evakuovat.” 2/ “Přes chodbu se nedalo, bylo to zakouřené. Přišli hasiči, dali nám masky a šli jsme dolů.”

Dům naštěstí není příliš vysoký, takže hasiči mohli k oknům přistavit žebříky a zároveň v dýchacích přístrojích začali s evakuací nájemníků.

Vladimír Vlček, ředitel HZS MS kraje: “Celkem bylo 10 postižených. 9 dospělých a jedno dítě. Dva z postižených byli převezeni do nemocnice.”

Na místo dorazili i kriminalisté a nechali celou lokalitu uzavřít. Bylo jasné, že v bytě explodovala laboratoř, kde se vyráběly drogy. Podle místní to všichni věděli. Policisté zadrželi nájemníka bytu, který zřejmě právě pervitin vařil. Byt patří městskému obvodu.

Patrik Hujdus (Nezávislí), místostarosta Mariánských Hor a Hulvák: “Ve dvou bytech byly vylomeny dveře, takže my jsme připraveni je nahradit a být součinní, kdyby někdo z těch lidí potřeboval pomoct.”

Škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun. Policisté na případu dále pracují a je pravděpodobné, že se nájemník z cely hned tak nedostane.
VIP Fitwork Celebration Respect Club Ostrava

Dnes
Ostrava, Respect Club Ostrava

COPPÉLIA LÉA DELIBESE, klasický pohádkový balet

Dnes
Ostrava, Divadlo J. Myrona, Ostrava

Letní kino AMFI: 3BOBULE

Dnes
Ostrava-Jih, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

Nextbike Czech Republic s.r.o. - Ostrava, centrum
Ostrava
od 22 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

GESICON s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků