Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava posílila rozpočet o 707 milionů korun

  • Ostrava,

707 milionů korun - o tuto částku ostravští zastupitelé navýšili letošní rozpočet města. Vůbec poprvé od roku 2000 tak město využije peníze, které by skončily v přebytku hospodaření a byly by dostupné až ve druhé polovině roku 2018.

Ostrava mění letošní rozpočet, změna zásadním způsobem navyšuje jeho celkovou sumu na více než 8,6 miliardy korun. "Jaké jsou ty zdroje? Především předpokládáme, že se navýší daňové příjmy, minimálně o 433 milionů korun, což vůbec nikdo nepředpokládal. Druhá část, kde navyšujeme, je revize výdajů. Při letošní se nám podařilo v podstatě ušetřit 146 milionů korun," vysvětluje náměstkyně primátora Ostravy Iveta Vozňáková (Ostravak).

Třetí položkou jsou příjmy z hazardu. I když počet loterijních zařízení na území města je na polovině, výběr je o 60 milionů korun vyšší. Čtvrtou a poslední položkou jsou přijaté dividendy ze společností, které město vlastní. To vše tvoří 707 milionů příjmů navíc. 

"My vlastně ty peníze, které bychom použili v přebytku, tedy až ve druhé polovině příštího roku, tak my je už teď zapojujeme a můžeme je použít v lednu," dodává Iveta Vozňáková.

Sto milionů korun chce Ostrava vložit do fondu na koncertní halu. Posílí také fond pro děti ohrožené znečištěním ovzduší nebo rezervu pro strategické investice. "Chceme vykoupit nemovitosti mezi centrem, Novou Karolinou a DOVem. Je to strategické území pro Ostravu, které chceme rekultivovat a chceme mít v pod kontrolou jeho rozvoj," vysvětluje dál Iveta Vozňáková.

Vedení města myslí i na kontinuální snižování dluhu, ten je v přepočtu na jednoho obyvatele stále nejnižší ze všech velkých měst v Česku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy