Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě se chystá na zimu asi 900 bezdomovců

  • Ostrava,

Zima a mráz už o sobě daly několikrát vědět a proto Ostrava spustila tzv. Zimní program. Spočívá zejména ve zvýšení kapacity ubytovacích zařízení a sociální pracovníci také mnohem častěji vyjíždějí za lidmi bez domova do terénu.

37letý bezdomovec Marek pochází ze Slovenska, kde pracoval jako elektrikář. Do naší země přicestoval před 5 lety za prací. Příliš se mu ale nedařilo a skončil brzy na ulici v Ostravě. Už od loňska přespává v Mariánských Horách, kde s dalším kolegou vybudovali zahradní kolonii chatek.

Marek, bezdomovec: “Jsme tady tři a je to zatím dobré. Počasí se dá. Máme kamna, topíme si, takže nějak přežijeme.”

Marek je jedním z asi 900 bezdomovců, kteří žijí v Ostravě. Polovina využívá nejrůznější azylové domy a jiné sociální ubytovny. Zbytek žije na ulici a pomoc přijímají pouze v největších mrazech.

Marek, bezdomovec: “Někdy se chodíme v zimě koupat.”

Michal Mariánek (Ostravak), náměstek primátora Ostravy: “V listopadu nastartoval Zimní program, který směřuje k tomu, aby nikdo, kdo nechce v mrazu zůstat na ulici, tam nezůstal.”

V rámci Zimního programu je v Ostravě připraveno téměř 800 míst k noclehu a dalších 120 tzv. volných židlí. Na zimní program je vyčleněno 250 tisíc korun. Sociální služby, které nabízejí ubytování, dostaly v letošním roce z magistrátu už 18 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu
DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Zábřeh
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail