Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava povolila převod skeletu na jinou firmu

  • Ostrava,

Pokud sledujete naše zpravodajství jistě víte, že Ostrava měla opět problémy s dostavbou nechvalně známého skeletu. Developer totiž zastavil práce a snažil se radní přemluvit, aby povolili převod na jinou firmu. Zastupitelé tuto žádost napodruhé schválili i přesto, že se tím vzdali možnosti získat budovu do svého majetku.

V listopadu jsme vás informovali o zamítavém stanovisku zastupitelstva Ostravy, které nepovolilo společnosti Red House Development převod rozestavěného skeletu na jinou firmu. Ostrava měla obavy, že ztratí vliv na dokončení stavby. Uplynul měsíc a zastupitelé o prodeji hlasovali znovu. Tentokrát ho povolili.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Když jsme si vyhodnotili pro a proti toho projektu, tak se domníváme, že převod je lepší variantou. Naším partnerem je v tuto chvíli investor, který ví, co tam chce mít.”

Nový majitel skeletu Smart Inovation Center má zájem stavbu dokončit co nejdříve a má už na ni vyjednány i dotace. Je jasné, že termín dostavby do konce roku splněn nebude a Ostrava už vyinkasovala pokutu 15 milionů korun. Nový vlastník má jasnou vizi využití objektu.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Vznikne multifunkční dům. Nějaký technologický inkubátor doplněný komerční funkcí. V parteru mají být obchody, centrum elektromobility, nahoře má být na terase restaurace.”

Společnost Smart Inovation Center by chtěla skelet dokončit v září, tak doufejme, že je tento termín konečný a z ostudy města bude její chlouba.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy