Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítkovice prohrávají ve čtvrtfinále 0:2 na zápasy

  • Ostrava,

Sen vítkovických hokejistů o medaili dostal povážlivou trhlinu. Ze dvou domácích čtvrtfinálových zápasů v Ostravar Aréně nevytěžili proti Kometě Brno ani jednu výhru. V sérii na čtyři vítězství tak prohrávají 0:2.

Vítkovice chtěly na úvodní porážku rychle zapomenout, vyhrát aspoň jeden zápas a stav srovnat. Do karet jim hrál gól Jakuba Lva. Jenže brněnské přesilovky opět otočily skóre a byť byl zápas velmi vyrovnaný, hosté se brzy dostali do dvougólového vedení 3:1. Ostravský tým bojoval, ale v koncovce se mu nedařilo. Až kuriózní gól Ondřeje Romana z poloviny hřiště jej vrátilo čtyři minuty před koncem opět do hry. „Chtěl jsem puk jen nahodit směrem na jejich gólmana, aby bylo vhazování v naší útočné třetině. Trefil jsem to ale dokonale a brankář měl asi zakrytý výhled,“ popisoval snížení Ondřej Roman.

Ani tento moment ale Vítkovicím nakonec nepomohl. Nevyrovnaly ani při power play, prohrály 2:3 a mají teď před sebou velmi těžký úkol – vyrovnat stav série v Brně.

„Kometa má velmi zkušený tým, který nás do koncovky moc nepouští. My musíme skórovat z těch několika málo šancí, které máme. Ale nic nevzdáváme, věřím, že se do Ostravy vrátíme za vyrovnaného stavu,“ burcuje kapitán Rostislav Olesz.

V Brně hrají Vítkovice v sobotu a v neděli, případný pátý zápas by se hrál příští středu v Ostravě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy