Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začaly práce na dalším zkrášlení nábřeží Ostravice

  • Ostrava,

Město pokračuje ve snaze přiblížit občanům řeku Ostravici v centru a proto v těchto dnech začaly další úpravy koryta a jeho okolí. V první fázi jde o revitalizaci zeleně na pravém břehu u Sýkorova mostu.

Nábřeží Ostravice v centru města se v posledních letech stalo velmi oblíbeným místem Ostravanů. Radní proto pracují na jeho dalším zkrášlení. Už nyní můžete vidět revitalizaci pravého břehu. Odborníci nejprve určili stromy, které se nyní kácejí. Jde o suché, napadené, popraskané kmeny a nebo stromy s velkými dutinami. Ty budou nahrazeny novými. Nových stromů bude několikanásobně více. “V březnu došlo ke kácení několik a stromů a odvozu kmenů mezi hradní lávkou a Mostem Miloše Sýkory. Stromy byly poškozené a hrozilo, že by mohly spadnout na cyklostezku a někoho zranit. Bude vysazeno přes 100 stromů listnatých a přes 50 stromů jehličnatých,” vypočítala náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Po revitalizaci budou následovat další etapy zkrášlování nábřeží. Opravena bude stezka v bermě řeky, kterou poničila voda. Podobná stezka bude vybudována i na druhé straně řeky. V plánu jsou i další úpravy v okolí klubu Dock. “Výsatby budou probíhat letos a navazující části projektu budou vzápětí a končit by to mohlo v roce 2019,” dodala Kateřina Šebestová. Celkem budou úpravy okolí Ostravice stát asi 60 milionů korun.

BAUMASCHINEN s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

GAMI CZ Ostrava, s. r. o.,
Ostrava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků