Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cestující si v nové tramvaji pochvalovali klimatizaci

  • Ostrava,

Asi už z našeho zpravodajství víte, že Ostrava nakoupila nové moderní tramvaje. Po týdnech testování v pondělí ráno tramvaj poprvé vyjela s cestujícími. Kromě toho, že tramvaj dělá menší hluk, je klimatizovaná, což asi nejvíc ocenili první pasažéři.

Krátce po sedmé hodině ráno vyrazila na svou první jízdu s cestujícími nová tramvaj Stadler, které vedení dopravního podniku nakoupilo kvůli lepšímu komfortu cestujících i menšímu hluku a pasažéři vylepšení opravdu pociťovali. “Jsem rád, že to má zamykací okna, doufejme, že to bude mít brzy wi-fi a má to USB nabíječky, takže se konečně přibližujeme tomu, kde ta doprava má být,” řekl jeden z cestujících a další dodala: “Jezdí tišeji, některé ty tramvaje hrozně rachotí.”

Tramvaj má i řadu dalších vylepšení. Je například bezpečnější i pro chodce. Kola jsou totiž zakrytá. Má i lepší akceleraci a brzdy. “Pro mně je ten největší rozdíl v tichosti a v tom ovládání,” vysvětlil řidič. “Pohání je elektřina, takže hlučné nejsou. Občané Ostravy si budou muset dávat větší pozor jestli už nejede,” uvedl ředitel firmy Stadler ČR Bohumír Kráčmar.

Tramvaj měla zpočátku problémy se spoilerem a na některé zastávky se nevešla, to už by ale mělo být v pořádku. “Některé naše zastávky nevyhovují normám. My jsme už řadu z nich opravili,” vysvětlil ředitel DPO Daniel Morys.

Nejprve bude nová tramvaj jezdit na lince číslo 4. Do konce roku by jich mělo být 26. Příští rok pak dalších 14.

Nahlásit chybu


K tématu
Prestige Health Care s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

STARTRONIC s. r. o.;
Ostrava
od 17 300 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

CIELECKÝ s.r.o., Šenov (ul. Václavovická)
Šenov
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail