Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mariánskohorské byty dostanou hlásiče požáru a CO

Obecní byty v Mariánských Horách a Hulvákách dostanou hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého. Cílem je zvýšit bezpečnost obyvatel tohoto ostravského obvodu.

Ostravský obvod Mariánské Hory a Hulváky se připojil k akci města, v rámci které do všech obecních bytů nainstaluje hlásiče požáru, a tam, kde hrozí únik oxidu uhelnatého, i detektory tohoto plynu.

“My jsme už detektory oxidu uhelnatého (CO) do obecních bytů, kde se používá teplé vody karma, nainstalovali, ale v rámci této akce budeme pokračovat ještě do dalších obecních bytů, kde je nějaký kotel, který je na plyn. Hlásiče požáru se budou instalovat do všech obecních bytů. Na rozdíl od ostatních obvodů nebudeme instalovat jen jeden hlásič, ale do bytů 3+1 a větších budeme ty hlásiče instalovat dva,” sdělil starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Hlásiče požáru i oxidu uhelnatého jsou jednoduchá zařízení, která obsahují všechny komponenty potřebné pro to, aby dokázaly včas odhalit vznikající požár nebo únik plynu a vyhlásit poplach.

“Tyto hlásiče jsou vybírané tak, aby měly integrované baterie, které vydrží deset let. Má to i další výhodu, že do toho lidé nemusí dávat baterky, a hlavně, že někteří nájemníci z toho nevyndají baterky, aby je třeba použili do dálkového ovladače a tím deaktivovali ten hlásič,” uvedl vedoucí Bytového odboru MOb Mariánské Hory a Hulváky Lukáš Lesňák.

“Myslím si, že je to dobrá věc a že ty Mariánky už jdou dopředu. Jsem s tím spokojená,” řekla obyvatelka obvodu.

V současnosti probíhá výběrové řízení na firmu, která bude hlásiče do zhruba dvou tisícovek  bytů instalovat. S instalací by se mělo začít koncem února a trvat by měla do konce dubna.

Nahlásit chybu


K tématu
Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail