Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava investuje 900 milionů korun do kultury

  • Ostrava,

Ostrava v letošním roce plánuje rekordní dotace do kultury. V rozpočtu je na tuto oblast vyhrazeno 900 milionů korun. Fond pro výstavbu koncertní haly bude navýšen na 200 milionů korun. Nejvíc peněz ale jde do příspěvkových organizací jako jsou divadla nebo Janáčkova filharmonie.

Ostravský magistrát připravil pro oblast kultury v rozpočtu na rok 2019 celkem 900 milionů korun. největší náklady tvoří příspěvkové organizace, které na provoz potřebují 580 milionů korun, další část tvoří investice a finanční podpory. "Z té částky tvoří dotace, granty a příspěvky zhruba 70 milionů korun. Z toho 30 milionů tvoří víceleté granty," vysvětluje náměstek primátora Zbyněk Pražák.

V těchto dnech už porota vybírá architektonickou kancelář, která navrhne v Ostravě novou koncertní síň za více než miliardu korun a město už na ni střádá do speciálního fondu. Aktuálně je v něm 200 milionů. Modernizace Divadla Jiřího Myrona vyjde na 20 milionů a  a v divadle loutek se budou za 18 milionů vyměňovat světla. Město také podpoří významné akce. "8 milionů dáváme do Dolní oblasti Vítkovice, přes 5 milionů dáváme na Coloursy," dodává Pražák.

Ještě letos by také měla konečně začít rekonstrukce Kulturního domu Poklad v Porubě, na kterou je připraveno až 40 milionů korun. Podrobnosti o dotačních titulech si mohou zájemci najít na webu města, kde začal fungovat nový portál. 

Nahlásit chybu


K tématu
Dalphen Building s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail