První český kosmonaut Vladimír Remek navštívil MS kraj

  • 13:12,
  • Ostrava ,

První a zatím jediný český kosmonaut Vladimír Remek přijel do Moravskoslezského kraje. Stihl setkání s hejtmanem Vondrákem i besedu s lidmi v Centru bezpečné jízdy Libros v Ostravě.

Vladimír Remek se stal vůbec prvním kosmonautem světa, který nepocházel ze Sovětského svazu nebo USA. A přestože od jeho úspěšného letu uplynulo už 41 let, lidi jeho zážitky zajímají pořád stejně. „Nejvíce se ptají na to, co v knížkách nenajdou – jak jsme se cítili, jestli jsme se nebáli,“ říká Vladimír Remek. Ten také převzal čestné členství Klubu létání Zábřeh – Dolní Benešov, který jeho návštěvu kraje organizoval.

„Pan Remek je velmi skromný člověk, jsme moc rádi, že naše členství přijal,“ pravil Bohumil Kratochvíl, předseda Klubu létání. Jediný český kosmonaut stihl také večeři s hejtmanem krajem Ivo Vondrákem, se kterým probíral také situaci Letiště Ostrava. „Debatovali jsme o tom, jak letišti v Mošnově pomoci, ale já už jsem v důchodu, už mohu jen radit,“ pousmál se kosmonaut.

Doprovod Remkovi dělal první polský kosmonaut, generál Miroslaw Hermaszewský, který je také čestným členem Klubu létání.
Sobotní dílny GVUO pro rodiny s dětmi

22.02. 15:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Karneval na zámku s Míšou Růžičkovou

22.02. 16:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

Petra Macurová - Ostrava-Kunčičky
Ostrava
od 22 500 do 28 500 Kč/měsíc

Detail

Ostravské opravny a strojírny, s.r.o.
Ostrava
od 22 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

KPDH strojírna s.r.o., Ostrava - Kunčičky
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků