Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě začne v příštím týdnu odchyt holubů

  • Ostrava,

Vedení ostravského magistrátu chystá regulaci přemnožených holubů. Vybraná firma bude opeřence chytat do speciálních klecí. Město tím reaguje na přání některých městských obvodů, které mají s holuby problémy. Nejvíce jich je v centrálním obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Ostravský magistrát chce snížit počet holubů ve městě. Na přání obvodů proto vypsal veřejnou zakázku na jejich likvidaci. V letošním roce by tak jejich populace měla být snížena o asi 700 holubů. Při stanovování tohoto počtu vycházeli odborníci ze zkušeností z minulých let. "Všechny městské obvody jsme kvůli tomu obeslali a zjišťovali jsme poptávku, protože jsme byli informováni, že to dělá velké problémy," říká náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Kromě centrálního městského obvodu se budou klece instalovat v Ostravě - Jihu, Polance a také Svinově. Tam holubi okupují mosty. Poruba si odchyt řeší sama. Za jeden rok to bylo asi 500 holubů, které pak odváží na Těšínsko, kde jsou vypouštěni v lesích. V Ostravě bude nastraženo celkem 48 klecí. "Město má k dispozici studii, kde byl počet holubů evidován. Dospěli jsme k závěru, že se jejich počet dostal nad únosnou míru. Budou uspáni a odvezeni z města," uvádí náměstek primátora Ostravy Babinec.

Holubi jsou nositeli několika chorob přenositelných na člověka - salmonely, toxoplazmózy, tuberkulózy a také parazitů. Odchyt začne 13. května, potrvá do konce měsíce a bude stát 550 tisíc korun. Město také vyzývá obyvatele, aby holuby nekrmili a nemanipulovali s odchytovými klecemi. 

Mezinárodní den Romů 2020

04.04. 13:00
Ostrava-Jih, Náměstí Svatopluka Čecha, Ostrava - Přívoz

JEDNÁME O NÁHRADNÍM TERMÍNU!!! / Můžem i s mužem / komedie

08.04. 19:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

PŘESOUVÁME!!! Diskuzní fórum E-Mobilita

16.04. 09:00
Ostrava-Jih, Černá louka v Ostravě, Pavilon A

JAF HOLZ spol. s r.o. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Stavby Střechy Komíny s.r.o. Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Vae Trade s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 19 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků