V Ostravě začne v příštím týdnu odchyt holubů

  • 6. května 2019,
  • 13:34,
  • Ostrava,
  • Tomáš Kořistka

Vedení ostravského magistrátu chystá regulaci přemnožených holubů. Vybraná firma bude opeřence chytat do speciálních klecí. Město tím reaguje na přání některých městských obvodů, které mají s holuby problémy. Nejvíce jich je v centrálním obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Reklama

Ostravský magistrát chce snížit počet holubů ve městě. Na přání obvodů proto vypsal veřejnou zakázku na jejich likvidaci. V letošním roce by tak jejich populace měla být snížena o asi 700 holubů. Při stanovování tohoto počtu vycházeli odborníci ze zkušeností z minulých let. "Všechny městské obvody jsme kvůli tomu obeslali a zjišťovali jsme poptávku, protože jsme byli informováni, že to dělá velké problémy," říká náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Kromě centrálního městského obvodu se budou klece instalovat v Ostravě - Jihu, Polance a také Svinově. Tam holubi okupují mosty. Poruba si odchyt řeší sama. Za jeden rok to bylo asi 500 holubů, které pak odváží na Těšínsko, kde jsou vypouštěni v lesích. V Ostravě bude nastraženo celkem 48 klecí. "Město má k dispozici studii, kde byl počet holubů evidován. Dospěli jsme k závěru, že se jejich počet dostal nad únosnou míru. Budou uspáni a odvezeni z města," uvádí náměstek primátora Ostravy Babinec.

Holubi jsou nositeli několika chorob přenositelných na člověka - salmonely, toxoplazmózy, tuberkulózy a také parazitů. Odchyt začne 13. května, potrvá do konce měsíce a bude stát 550 tisíc korun. Město také vyzývá obyvatele, aby holuby nekrmili a nemanipulovali s odchytovými klecemi. 

F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Galapágy, začarované ostrovy / beseda s Richardem Konkolskim

Dnes 17:00 - 19:40
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Najdi si mne / beseda s Janem Cimickým

Zítra 16:00 - 21.05. 19:40
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Beskyd Fryčovice, a.s.
Ostrava-město
od 16 280 Kč

Detail

HONG ZHAN s.r.o.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu