Reklama

Obrovský zájem o ostravskou ZOO, v červenci padl rekord

  • 12:32,
  • Ostrava ,

Ostravská ZOO letos opět láme rekordy. Poprvé ve své historii překonala stotisícovou návštěvnost za jeden měsíc už v červenci. Dá se tedy předpokládat, že i celý letošní rok bude rekordní. I když jsou stále nejoblíbenější sloni a velké šelmy, zájem přitahují i nové expozice pro méně známá zvířata a děti také milují hřiště, kterých je v areálu několik.

Stáhnout video
Reklama

Prázdniny jsou v plném proudu, což pro ostravskou ZOO znamená jakýsi vrchol sezóny. V srpnu dokonce každoročně bývá nejvyšší návštěvnost. Už třikrát dokonce překročila sto tisíc. Počtvrté je to letos. Jenže tentokrát už v červenci. Od začátku roku tak ZOO navštívilo pře 350 tisíc lidí. "Díky příznivému počasí a prázdninové době míří do ZOO davy lidí a poprvé v historii byla v červenci překročena hranice 100 tisíc," říká mluvčí ZOO Ostrava Šárka Nováková.

Letos pro návštěvníky připravila ZOO opět několik novinek. Na začátku prázdnin byla u výběhu afrických zvířat otevřena expozice Tsavo. "Je to menší expozice pro mangusty trpasličí a dikobrazy jihoafrické. Nachází se pod výběhem afrických zvířat u zastávky safari expresu,"  upřesňuje mluvčí.

A protože těmi hlavními jsou v ZOO děti, bylo pro ně vybudováno několik nových herních prvků a u Pavilonu evoluce vzniklo Paleohřiště. 

O prázdninách se ZOO stává populárním cílem návštěvníků nejen z celé naší země, ale často i ze Slovenska a doslova davy lidí proudí z nedalekého Polska. Vysoká návštěvnost je prospěšná i pro zvířata, protože z každé vstupenky jdou 2 koruny na ochranářské projekty ohrožených zvířat.

ReklamaF. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

PADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ostrava, Hlučínské jezero - Štěrkovna

Jaromír Nohavica / koncert

Zítra 20:00 - 23.08. 1:02
Ostrava, AMFI Ostrava-Poruba

KRAKOWSKI SILESIA s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

David Novák
Ostrava-město
od 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu