Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava chce mezi sportovce rozdělit 140 milionů kč. O peníze lze požádat i elektronicky

  • Ostrava,

V příštím roce chce ostravský magistrát mezi sportovce rozdělit 140 milionů korun. O peníze se mohou ucházet jak registrovaní, tak neregistrovaní sportovci. Peníze jsou určeny samozřejmě také pro vrcholové sportovce.

Na sport v Ostravě půjde v roce 2021 140 milionů korun. Peníze budou rozděleny na podporu tělovýchovy a sportu mezi sportovní kluby na jejich činnost, ale také do výstavby, rekonstrukcí a oprav sportovní infrastruktury. Programy se zaměřují na nejen na vrcholové sportovce z velkých klubů, ale i na ty neregistrované z různých méně populárních sportů, než je oblíbený florbal, hokej nebo fotbal. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: „Ostrava pravidelně podporuje rekonstrukci i výstavbu sportovišť v majetku či dlouhodobém pronájmu jednotlivých sportovních klubů a vytváří tak vhodné podmínky pro sport dětí, mládeže i široké veřejnosti. Mnohé z nich cílí na energetickou úsporu budov, které se projeví v následném snížení cen za energie, investujeme do oprav fotbalových hřišť, tenisových kurtů, sociálních zařízení či sportovních potřeb pro kluby.“

Velmi důležité je, že proce podání žádosti bude mnohem jednodušší, než v minulých letech. Vše lze totiž vyřešit elektronicky  prostřednictví internetu. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Druhý dotační program je věnován vrcholovému sportu, kde podporujeme děti a mládež, která sportu věnují na profesionální úrovni."

Další zefektivnění se chystá pro příští rok, kdy bude pro oblast sportu zprovozněn speciální portál, který ještě zjednoduší celou administraci žádostí. Z programu na podporu tělovýchovy lze čerpat finance na  akreditovaná sportovní centra mládeže a také na sportovní akce významně reprezentující statutární město Ostravu a konající se na jejím území. Žádost do výběrového řízení je zveřejněna na webových stránkách města: https://bit.ly/3h90rnt .
Jakub Kroulík o magické síle hypnózy / beseda

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Hudba pro sbor a žestě

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Kostel sv. Cyrila a Metoděje, Ostrava-Pustkovec

Karel Plíhal - recitál

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům kultury města Ostravy

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

JTI mont s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 250 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků