Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Bruslař opakovaně poplival strážníka v centru Ostravy a ujížděl, skončil v poutech na zemi

  • Ostrava,

Zvláštním způsobem oslavil Den boje za svobodu a demokracii třicetiletý bruslař v centru Ostravy. Krátce před šestnáctou hodinou poplival strážníka a následně ujížděl a schovával se za stánky na náměstí.

Incident se stal na Masarykově náměstí v Moravské Ostravě v úterý 17. listopadu. Muž slovně i neverbálně napadl strážníka při výkonu služby, poplival ho a poté z místa urychleně ujel a skrýval se za stánky. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "U jednoho ze stánků pak své jednání zopakoval znovu. V okamžiku, kdy se k jeho úkrytu přibližoval strážník, úkryt opustil, dojel ke strážníkovi zezadu a při jeho otočení strážníkovi opakovaně plivnul do obličeje. Na zákonnou výzvu k zastavení tento plivající bruslař poté nikterak nereagoval a začal ujížděl z místa pryč směrem k mostu Miloše Sýkory." 

Strážníci přihlédli i k epidemiologickému riziku, kdy muž mohl být Covid pozitivní. Na místo proto povolali všechny hlídky v okolí. Podle svědků, kteří byli na místě, situace vypadala vážně. 

svědek události: "Najednou se začalo sjíždět hodně policejních aut, která v podstatě kličkovala mezi lidmi." 

Strážníci muže po několika minutách zadrželi u památníku Rudé armády v Komenského sadech. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Uvedený zákrok prokázal jednak vysokou schopnost koordinace sil a prostředků Městské policie Ostrava, jakož i schopnost strážníků ihned zareagovat na vzniklou situaci, pátrat po pachateli a tohoto následně i zadržet." 

Jednání muže bude řešit správní orgán.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy