Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bezpečnost v Jablunkově hlídají další tři kamery. Jedna už pomohla v dopadení zloděje

  • Jablunkov,

Ve městě Jablunkově je zase o něco více bezpečněji. Strážníkům městské policie pomáhají tři nové kamery. Jedna z nich už brzy po instalaci pomohla dopadnout zloděje.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Měli jsme osm kamerových bodů. Bylo pokryto asi nějakých 60 procent Jablunkova. My jsme se rozhodli, že budeme žádat o dotace z programu ministerstva vnitra prevence kriminality a tam se nám podařilo uspět, takže jsme dostali nějakých 350 tisíc korun, kdy jsme si doložili vlastních 50 tisíc a vybavili jsme další tři kamerové body. Jeden je u autobusového stanoviště, druhý je na ulici Mlýnská a třetí monitoruje hřbitov, parkoviště u městského úřadu a u smuteční obřadní síně. Je na bývalém hotelu Horal, dneska tam sídlí Fabos.”
Martin Lysek, strážník MP Jablunkov: “Záleží vlastně, který prostor je monitorován, ale když se vezme Mariánské náměstí, tak hlavně dopravní přestupky. Toto se vlastně děje i na té druhé kameře, která vlastně snímá z kostela křižovatku Nádražní s Bukoveckou. Co se týče těch dalších, tak jak zmínil už pan starosta, tak je to hlavně o nějakém vandalismu, bezdomovcích a vlastně problémy momentálně téhle té doby.

Kamery pomáhají strážníkům odhalovat například nepřístojné chování bezdomovců nebo dohlížejí na pořádek u autobusového stanoviště.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Co se týče bodu u autobusového stanoviště, tak rovněž i tam je pokrytí za stávající čekárnou, kde vlastně docházelo k tomu, že se tam shlukovali studenti naší střední školy. Takže je máme trošku pod dohledem. A samozřejmě třetí kamerový bod, to je hřbitov. Tam se kolikrát stávaly neplechy a pak nikdo za nic nemůže, nikdo nic neudělal. Kolikrát se stalo, že vandalové udělají nepořádek a my jsme potom nemohli zjistit, kdo to vlastně udělal. Takže to je hlavně, proč je ten třetí bod kvůli toho, abychom monitorovali hřbitov.”

Jedna z nově nainstalovaných kamer už strážníkům pomohla v rychlém dopadení zloděje.

Martin Lysek, strážník MP Jablunkov: “Dohledal se zloděj, který z Fabosu na Polní ulici i s tím lupem nám utekl na hřbitov. Takže tam pomocí té kamery se ho podařilo dohledat. Vytrasovalo se, kde vlastně ten dotyčný zloděj utíkal.”

Kamerový systém by v budoucnu měly doplnit ještě další dvě kamery.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Monitorovali jsme už dlouhodobě, kde bychom chtěli umístit tyto body. Ještě potřebujeme další dva, abychom měli přibližně 80 procent centra Jablunkova. Dohodli jsme se i po dohodě s našimi strážníky, kteří vlastně jsou v terénu, znají to a máme tady dispečerku, která ví, která které místa jsou pokrytá nebo hluchá.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy