Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská "myší díra" opět nekompromisně uvěznila domíchávač, hasiči ho museli rozřezat

  • Ostrava,

Známý podjezd v Ostravě přívoze si může připsat další oběť. V pátek uvízl v tzv. myší díře domíchávač plný betonu. Řidič se prý jen na chvíli zamyslel a už tam byl. Hasiči museli horní část vozidla rozřezat.

V pátek ráno spěchal po Hlučínské ulici v Ostravě domíchávač. Jel na stavbu takže byl plný. V bubnu vezl 6 kubíků betonu. Bohužel musel projet přes obávanou myší díru v Přívoze, která vede pod železničním mostem. Neprojel. Vysoké nákladní auta musejí totiž jezdit po tramvajových kolejích, na což řidič zapomněl. 

řidič domíchávače: “Nad něčím jsem přemýšlel a najednou rána. Jsem se tak po očku podíval dolů a říkám si, já jsem měl jet dole a už to bylo. Je to řídké a je tam nalitý plastifikátor, takže by to hned nemělo ztuhnout.”  

Na místo dorazili dvě jednotky hasičů. Nejprve zkusili vypustit kola, aby domíchávač snížili, ale nestačilo to a tak přišla na řadu vyprošťovací technika, kterou využívají při dopravních nehodách. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “Hasiči vypustili všechna kola a museli odřezat zadní vyvýšenou stranu s násypkou a potom pomocí navijáku tahali domíchávač zpět.” 

Hasiči navijákem vytáhli domíchávač na silnici před most. O zbytek se musela postarat odtahová služba. Potřeba byl nejvýkonnější tahač. Jen samotný beton vážil přes 12 tun. Potřeba bylo také jednat rychle, protože se buben nemohl otáčet a tak směs pomalu tuhla. Provoz na silnici naštěstí přerušen být nemusel. 
RD Stavitelství, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Easy Logistics, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

STRABAG Rail a.s., Ostrava
Ostrava
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků