Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci dohlížejí na bezpečnost v nákupních centrech. Zloději mají před Vánocemi žně

  • Ostrava,

Po čtvrtečním rozvolnění epidemických opatření se do nákupních center nahrnuly davy lidí. Bohužel toho samozřejmě využívají i zloději, pro které je období před Vánocemi doslova čas žní. Do obchodů proto vyrazili i strážníci a nakupující na nebezpečí upozorňují. Zároveň působí také preventivně proti zlodějům.

Odložená taška v košíku, otočíte se k regálu se zbožím a je to. Jste bez peněženky. Podobných případů se stává mnoho a to navzdory varováním. Někdy je prostě člověk zamyšlený a nedává si tolik pozor na věci. I proto strážníci pravidelně dohlížejí na bezpečnost a zásady lidem připomínají. Před Vánocemi se zaměřují na nákupní centra.

Karin Mazzolini, strážnice MP Ostrava: "Nejdůležitější je nemít určitě peněženku v kabelce a když tak úplně naspod a nebo ji mít u sebe v náprsní kapse v bundě."

K nejoblíbenějším cílům zlodějů patří samozřejmě nejzranitelnější skupina obyvatel tedy senioři. 

seniorka: "Pořád si peněženku hlídám, protože vím, že třeba sousedka si nechala kabelku pověšenou na vozíku, šla se na něco podívat a kabelka.

Zásady pro bezpečné nakupování, ale nejsou složité. Hlavně nesmíte zapomínat, že můžete být okradeni už po cestě v MHD nebo na parkovišti u auta.

Vladimíra Zapletalová, zastupující mluvčí MP Ostrava: "Lidé by si měli uvnitř kontrolovat tašky, jestli je mají zavřené na zip. Batohy ani tašky nenechávat volně odložené v nákupních vozících bez dozoru."

Nezapomeňte také na automobily, které necháváte na parkovištích. Zásadou je nenechávat nic cenného viditelně a samozřejmostí je auto zamknout.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy-Základní škola Ostrava - Hrabůvka, Provaznická 64, příspěvková organizace
Ostrava
od 5 000 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

STAROBĚLSKÝ PIVOVAR, a.s., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

STAROBĚLSKÝ PIVOVAR, a.s., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail