Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič Octavie vjel v Ostravě-Svinově na přejezd pro pěší a cyklisty, vzápětí ho smetl vlak

  • Ostrava,

Nepochopitelné jednání řidiče Octavie málem skončilo tragédií. V úterý večer vjel na železniční přejezd pro pěší a chodce v Ostravě-Svinově, vzápětí smetl jeho auto osobní vlak. Poté skončil v nemocnici, hasiči evakuovali z vlaku 34 lidí a zničené auto museli z kolejiště vyprostit. Frekventovaný železniční koridor byl přes hodinu obousměrně uzavřen.

Zřejmě si chtěl zkrátit cestu a málem ho to stálo život. Řidič Škody Octavia vjel totiž v úterý po půl sedmé večer na přejezd pro pěší a cyklisty v ulici Bratří Sedláčků v Ostravě-Svinově. Vzápětí ho smetl osobní vlak, který vyjel ze stanice Ostrava-Svinov směr Suchdol nad Odrou. Do akce proto musely všechny složky integrovaného záchranného systému.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "55letý řidič vozidla nerespektoval dopravní značení „zákaz vjezdu všech motorových vozidel“ a najel do prostoru chráněného železničního přejezdu. Zde z dosud nezjištěných příčin odstavil vozidlo v koridoru projíždějícího vlaku."

Z nepochopitelných důvodů se zřejmě snažil řidič utéct, ale po nárazu vlaku do auta ho během chvíle odhozený vůz smetl. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Zraněný muž byl během hasičského zásahu při vědomí, ošetřil jej tým ZZS MSK. Hasiči pak muže přenesli z kolejiště do vozidla ZZS MSK. Rovněž povolali velký evakuační autobus Irisbus ze zábřežské stanice HZS MSK, který převezl zpět na nádraží Ostrava-Svinov celkem 33 cestujících a jednu průvodčí."

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Při příjezdu záchranářů byl pětapadesátiletý muž nalezen ležící v kolejišti mimo vozidlo. Zasahující lékař zjistil, že jeví známky poruchy vědomí, prvotní vyšetření ukázalo mnohočetná poranění v oblasti dolních končetin a páteře. Stav postiženého se jevil jako přímo život ohrožující. Pacientovi byly zajištěny dýchací cesty a umělá plicní ventilace, záchranáři zahájili podávání léků dvěma žilními vstupy. Po uložení do vakuové matrace byl muž připraven k transportu do nemocnice a po jeho provedení předán týmu urgentního příjmu FN Ostrava."

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Případné ovlivnění návykovými látkami u strojvedoucího bylo vyloučeno dechovou zkouškou a u řidiče byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení."

Profesionální hasiči ze Zábřehu spolu s jednotkou drážních hasičů Ostrava pak vytahovali zničenou Octavii z kolejiště. Frekventovaný železniční koridor byl přes hodinu obousměrně uzavřený.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči nakonec odklidili havarované vozidlo pomocí hydraulické ruky vozidla MB Atego drážních hasičů, kde bylo na silnici přeloženo na vozidlo odtahové služby."
Martin Drápal, mluvčí Drážní inspekce: "Škoda byla odhadnuta na 150 tisíc na vlakové soupravě a 100 tisíc na osobním autě. Provoz na trati byl plně obnoven patnáct minut po 22. hodině."

Nikdo další kromě řidiče osobního auta naštěstí nebyl zraněn. Proč vjel řidič na přejezd, který už roky není určen pro automobily, teď musí zjistit policie. Pravděpodobně musel na přejezd vjet zřejmě v době, kdy navíc svítila červená světla a závory už musely jít dolů, případně byly dole. Drážní inspekce totiž nemá informaci o tom, že by zabezpečovací zařízení nebylo v činnosti.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Vozidlo policisté zajistili z důvodu vyloučení případné technické závady. Příčiny a okolnosti nehody prověřují ostravští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti."

Policie zároveň prosí případné svědky, kteří by mohli mít k této nehodě důležité informace, aby se obrátili na linku 158 nebo přímo na kriminalisty, kteří případ vyšetřují na telefonu 974 726 272.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy