Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mrazivé video. Šestiletý chlapec vběhl pod auto, náraz ho odhodil několik metrů, řidič neměl šanci zareagovat

  • Ostrava,

Naštěstí bez závažného úrazu se obešla zbytečná dopravní nehoda, která se stala ve čtvrtek 8. dubna 2021 dopoledne na ulici Mariánskohorská v centrálním obvodu Ostravy. Šestiletý chlapec se snažil přeběhnout frekventovanou silnici, vběhl ale pod kola osobního auta. Náraz ho odhodil několik metrů na chodník.

Redakci TV Polar se podařilo získat záznam z palubní kamery od jednoho z projíždějících řidičů. Podle informací, které jsme zjistili, byl chlapec na místě s kamarádem a rozhodl se přeběhnout silnici na druhou stranu. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Chlapec přebíhal komunikaci mimo přechod pro chodce, přičemž následně došlo k jeho sražení právě projíždějícím vozidlem. Řidiči byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Chlapec utrpěl zranění a byl předán do rukou lékařů." 
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Chlapec byl při příjezdu zdravotníků při vědomí, utrpěl středně těžké poranění dolní končetiny. Posádka ho předala k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba."

Policisté velmi rychle získali záznam nehody z veřejných kamer, které v Ostravě monitorují frekventovaná místa. Řidič navíc vyšetřovateli dodal video ze své palubní kamery. Policie tak nemusela vyslýchat svědky, vše bylo velmi jasně zachyceno. Ze všech záznamů plyne, že řidič neměl šanci střetu zabránit. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Věc v tuto chvíli ještě není uzavřena. S největší pravděpobností ale bude přestupek odložen, protože pravděpodobným viníkem je nezletilá osoba."

Video jsme dali k nahlédnutí krajskému koordinátorovi BESIP, také on potvrdil, že pro řidiče jde o nepříjemnou a především nepředvídatelnou situaci. 

Pavel Blahut, krajský koordinátor BESIP pro MSK: "Řidič v podstatě neměl žádnou šanci reagovat. Nikdo by nepředpokládal, že se zleva, přes jízdní pruh, ve kterém plynule projíždějí auta, bude ve vozovce vyskytovat nějaký chodec. Navíc se jednalo o dítě, jehož výška nepřesahovala osobní automobil. Přes provoz v protisměru byl "neviditelný."

Auto naštěstí jelo pomalu, nechybělo mnoho a střet mohl dopadnout tragicky. Nešťastná situace s relativně dobrým koncem je tak především varováním pro ostatní děti i rodiče. 

Pavel Blahut, krajský koordinátor BESIP pro MSK: "Je potřeba už v předškolním věku s dětmi pracovat, nadále je vzdělávat zábavnou formou po celou dobu jejich dospívání. Děti v šesti letech začínají docházet do škol, mnohé se už od druhé třídy pohybují v provozu při cestě do nebo ze školy samostatně. Proto BESIP společně z MŠMT zpracovali dopravní výchovu a ta je součástí školského vzdělávacího systému. Chceme děti motivovat k dalšímu vzdělávání, tak aby se mohly v provozu pohybovat bezpečně."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy