Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž posprejoval desítky míst v Ostravě, policistům řekl, že svou tvorbu považuje za umělecké dílo

  • Ostrava,

Policisté z 5. oddělení obecné kriminality Ostrava dopadli 37letého muže, kterému prokázali desítky posprejovaných míst ve městě. Podle mluvčí PČR Evy Michalíkové šlo o složitou skládačku důkazů, navíc žádný skutek nebyl policii oznámen.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Vše bylo odhaleno na základě vyhledávání a místní znalosti operativních pracovníků. Mluvíme zde o sprejerství na různé objekty či předměty. Těmi byly například autobusové zastávky, různé budovy jako mateřské školy či komerční budovy, ale také mosty."

Několikaměsíční vyšetřování policisty dovedlo k 37letému muži z Ostravy. Policisté mu prokázali 51 skutků sprejerství. Komisařka věc vedla ve zkráceném přípravném řízení a muži sdělila podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Podezřelý muž se při výslechu kriminalistům ke všem činům doznal. V přesně nezjištěném čase, v období přibližně od začátku minulého roku až do současnosti měl opakovaně tvořit nápisy, které pro něj měli mít osobní význam z dětství. Téměř všechny se shodovaly, lišila je pouze barva či číslo. Jen v jednom případě chtěl zřejmě nápisem vyznat lásku a k textu přidal jméno ZUZA. Ve výslechu uvedl, že neměl v úmyslu věci poškodit, že svou tvorbu nápisu považuje za umělecké dílo. Možná i proto se měl v minulosti obdobného jednání dopouštět. I přesto, že rok a půl unikal spravedlnosti, nyní může být potrestán až ročním vězením či zákazem činnosti. Celková škoda se vyšplhala téměř na 60tisíc korun."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy