Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na přelomu měsíce se nebudou vydávat kvůli odstávce systému doklady

  • Ostrava,

Magistrát města Ostravy upozorňuje na odstávku systému, kvůli které se nebudou 4 dny vydávat doklady. Občanské průkazy, ani pasy nebude možné vydat od 29. července do 1. srpna. Důvodem je úprava systému kvůli novelám zákona o občanských průkazech a cestovních dokladech.

Od 2. srpna se zavádí povinnost vydávat občanské průkazy se strojově čitelnými údaji s kontaktním elektronickým čipem a s biometrickými údaji. Z tohoto důvodu si nebude možné nikde vyřídit na přelomu měsíce doklady.

Petr Havránek, mluvčí Ostravy: "Dne 29.7.2021 bude možné pouze převzít již vyhotovené osobní doklady, žádosti o občanský průkaz se strojově čitelnými údaji a s kontaktním elektronickým čipem (eOP) a žádosti o cestovní pas se strojově čitelnými údaji (epas) nebude možné přijímat ke zpracování. Dne 30.7.2021 bude probíhat úplná odstávka systému a již nebude možné ani převzít vyhotovené osobní doklady."

Ve dnech odstávky bude možné vydat pouze dočasný občanský průkaz bez strojově čitelných údajů s omezenou platností na jeden měsíc, k podání žádosti je nutné dodat 2 ks fotografií o rozměrech 3,5 *4,5 cm. Dočasný cestovní pas vydat nelze.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků