Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragická dopravní nehoda v Porubě. 25letý řidič srazil chodce, muž následkům zranění podlehl na místě

  • Ostrava,

Policisté vyšetřují tragický střet osobního auta a chodce v Ostravě-Porubě. 25letý muž z Ostravy ve vozidle BMW 640D srazil v pátek 30. července před 23. hodinou 30letého muže, který přecházel silnici. Chodec nehodu nepřežil, zemřel na místě. O události informoval policejní mluvčí René Černohorský.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Řidič jel po ulici Opavské v Ostravě-Porubě, a to v levém jízdním pruhu dvouproudové silnice ve směru jízdy od křižovatky s ulicemi Francouzská a Martinovská k ulici Sjízdné, přičemž největší pravděpodobností na přechodu pro chodce u nástupního tramvajového ostrůvku zastávky Třebovická zcela přehlédl z pravé strany přecházejícího 30letého muže z Ostravy a pravým předním rohem svého automobilu do něj narazil." 
René Černohorský, mluvčí PČR: "Po střetu bylo tělo chodce odhozeno do pravého jízdního pruhu a i přes prováděnou resuscitaci přítomných svědků a následný lékařský zákrok přivolaného lékaře 30letý muž s ohledem na svá mnohočetná zranění na místě zemřel." 

Orientační dechová zkouška i test na návykové látky u řidiče byly negativní. Podle policejního mluvčího nebyla žádná další osoba zraněna. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na 100 tisíc korun. 

René Černohorský, mluvčí PČR: "U zemřelého chodce byla nařízena soudní pitva s odběrem biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda v době tragické dopravní nehody nebyl pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Celá záležitost je nadále intenzivně prověřována ze strany ostravských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu usmrcení z nedbalosti."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy