Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do vánoční výzdoby před magistrátem se už pustili vandalové. Strážníci je naštěstí zahnali

  • Ostrava,

Ve středu jsme vám ukázali unikátní vánoční výzdobu na Prokešově náměstí v Ostravě a hned v noci na ní zaútočili vandalové. Tři mladíci se snažili do obřího dárku prokopnout díru a ještě se přitom natáčeli.

Od středy zdobí Prokešovo náměstí u nové radnice v Ostravě unikátní dílo dcery světoznámého malíře Adolfa Borna výtvarnice Eriky Bornové. Obří dar rozděluje Ostravany téměř jako očkování. Některým se líbí, jiní nadávají. Ke které skupině patří tři mladíci, kteří se po jedné hodině v noci pokoušeli instalaci poničit, je jasné.

Obří dárek vyvázl bez újmy. Mladíkům se ho prokopnout nepodařilo a navíc je záhy vyrušili strážníci, kteří střeží magistrát.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Předmětnou událost zaregistrovala strážní služba Magistrátu města Ostravy. Poté, co se dostavila na místo zjistila, že k poškození nedošlo a mladíky z místa incidentu vykázala."

Instalace Velký dar - úhel pohledu je vytvořena profesionálními kulisáky z Národního divadla Moravskoslezského a jen tak něco ji nezničí. Na stavbu byly využity pevné materiály jako železo a dřevo.

David Bazika, hlavní scénograf Národního divadla Moravskoslezského: "V okolí 100, 150 kilometrů neexistuje tým, který by takovou práci dovedl udělat." 
Erika Bornová, autorka díla: "Tady máte dar, který za těch 6 neděl můžete rozbalit, pak tady máte sáňky, na kterých si můžete zasáňkovat a kouli, kterou můžete ozdobit vánoční stromek." 

I když první útok vandalů vánoční výzdoba přečkala, chtěli bychom apelovat na všechny lidi, aby si uvědomili, že za měsíc jsou tady Vánoce, svátky klidu a pohody. Každému se líbí něco jiného a Vánoce přece mají být i kýčovité.

Nahlásit chybu


K tématu
DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Dubina
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava,
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail