Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava podporuje kulturní dění ve městě. Financuje jednoleté i dlouhodobé projekty

  • Ostrava,

Ostrava chce v letošním roce opět zase rozjet kulturní dění a proto vydá na projekty o třetinu více peněz, než loni. Kormě toho budou podpořeny i významné akce, které se konají každý rok, jako je Svatováclavský hudební festival nebo Colours of Ostrava.

Ostrava se snaží po covidových omezeních znovu rozproudit kulturu ve městě. Zastupitelstvo hned na začátku roku schválilo dotaci téměř 14 milionů korun, kterou si mezi sebe rozdělí projekty z oblasti divadla, hudby, ale i literatury nebo vzdělávání. 

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: Je skutečností, že pandemická situace a dopady v podobě vládních opatření, se i v Ostravě v období posledních dvou let, podepsaly na nutnosti výrazného omezení rozsahu zdejší kulturní nabídky, kterou nám jinak všichni záviděli. Věřím, že vedle toužebně očekávaného ústupu kovidové nákazy s možností ukončení omezujících opatření, také i nyní poskytnuté dotace v objemu nezanedbatelně vyšším, než tomu bylo v roce minulém, opět nastartují oživení naší ostravské kulturní scény do původní podoby."

Mimo žádosti o jednoleté akce, Ostrava podpoří i víceleté projekty, které dostaly jistotu dotace od roku 2021 do roku 2024. Je jich 20.  Nejznámější je festival Colours of Ostrava, který za 4 roky dostane 21 milionů korun a nebo také Svatováclavský hudební festival, který získá 14 milionů. 

Igor Františák, ředitel Svatováclavského hudebního festivalu: "Máme víceletý grant a tím pádem si můžeme dovolit plánovat ty projekty s větším předstihem a tou jistotou, že dotace je rozložena na 4 roky. Pro Svatováclavský hudební festival je tato podpora zcela zásadní." 

Aktivity města v oblasti kultury mohou zájemci sledovat prostřednictvím FB skupiny Kultura 2030 nebo v pravidelném měsíčním newsletteru.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail