Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Investor chce v Ostravě postavit moderní multifunkční stavbu. Palác Sitte oživí centrum Přívozu

  • Ostrava,

Ostrava-Přívoz se zřejmě dočká nové moderní budovy, která by mohla pomoci s rozvoje této nepříliš oblíbené lokality. O pozemky u Nádražní ulice má zájem soukromý investor, který tam chce vystavět multifunkční objekt. Projekt připravilo špičkové architektonické studio.

Ostrava se v posledních letech snaží zastavět proluky, kde v minulosti stávaly domy a dnes jsou tam v lepším případě parkoviště. Jednou z takových lokalit je i pozemek mezi Nádražní a Macharovou ulicí v Přívoze, kterou město nabídlo k prodeji. Nabídka zaujala společnost NIRA, která by tam chtěl vystavět multifunkční Palác Sitte. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Za mě nabídka dobrá, minimálně z toho pohledu, že zájemce tam umisťuje skutečně velmi kvalitní multifunkční městskou stavbu."

Investor předložil svůj záměr, který zpracovalo renomované studio Bogle Architects. To například také stojí za projektem Rezidence Stodolní. 

Miroslav Obernauer, jednatel společnosti NIRA: "Ta část stavby, která bude přiléhat k ulici Nádražní, tam mohou být v přízemí služby a obchody, a ve vyšších podlažích kanceláře. Ve druhé klidnější části, která přiléhá k ulici Macharova, budou byty." 

Vedení města se návrh líbí a bude s investorem jednat. Za pozemky nabídl cenu necelé 3 miliony korun, což je mírně nad znaleckým posudkem. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Rada v tuto chvíli schválila, že se se společností NIRO začne jednat o podmínkách. Já doufám, že jednání budou úspěšná." 

Pokud dojde k dohodě na smlouvě s investorem, konečné slovo bude mít zastupitelstvo města. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy