Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladý muž chtěl skočit z mostu, strážníci a policisté mu v tom zabránili

  • Ostrava,

Překročil svodidla a chtěl skočit z mostu nad dálnicí v Ostravě-Svinově. Naštěstí si 27letého muže všiml pozorný svědek, který zavolal strážníky. Ti společně s hlídkou Policie České republiky muže pod vlivem drog, který má rodinné problémy, zachránili.

zdroj videa: MP Ostrava

Překročil svodidla na mostě nad dálnicí a nebezpečně se předklání přes zábradlí mostu. Tak znělo oznámení na linku 156 od náhodného svědka ve středu 9. března po 16:00 hodině. Ten si všiml muže na kruhovém objezdu nad dálnicí v Ostravě-Svinově. Pro chodce je to běžně nepřístupné místo.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se na místě skutečně nachází mladý muž, který překročil svodidla lemující komunikaci a opírá se o vnější zábradlí mostu."

Strážnici se proto pokusili s tímto mužem navázat komunikaci. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po oslovení muž s hlídkou nejprve komunikoval velmi sporadicky. Díky empatickému přístupu strážníků se však po nějakém čase muž hlídce svěřil, že je pod vlivem drog a má rodinné problémy."

Ty chtěl bohužel vyřešit skokem z mostu.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Díky úspěšné komunikaci s mužem se mohli strážníci a na místo přivolaní policisté po nějaké chvíli přiblížit k muži na bezpečnou vzdálenost. Následně jej pak společně dostali do bezpečí."

Později zjištěný 27letý muž byl předán do péče zdravotníků. Událost si následně převzala Policie České republiky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy