Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z lávky u stadionu Bazaly bude vyhlídkové místo. Zkrášleno bude i okolí

  • Ostrava,

Blíží se začátek rekonstrukce lávky nad stadionem Bazaly v Ostravě, která by se měla stát chloubou této lokality. Z mostu by se mohlo stát oblíbené vyhlídkové místo. V plánu je i úprava okolí.

Bazaly jsou po kompletní rekonstrukci a přeměně ve fotbalovou akademii pro děti nádherným sportovním stánkem, ale je ještě potřeba upravit jejich okolí. Jedním z nevzhledných míst je rozpadající se lávka nad stadionem a okolní betonové plochy. Už brzy se to ale změní.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Cílem je, aby se to stalo vyhlídkovým místem, protože je to prostor, ze kterého vidíte tu Ostravu jako na dlani a možná je to jeden z nejhezčích výhledů, které tady máme."  

Rekonstrukci lávky provedou Ostravské komunikace, pro které to bude největší letošní zakázka. 

Eva Kijonková, mluvčí Ostravských komunikací: "Oprava lávky souvisí hlavně se zatékáním do mostní konstrukce, musíme ale opravit i poškozená přístupová schodiště a rampy. Bude se měnit téměř vše – od izolace, přes povrchy až po římsy a zábradlí. Současně dojde i na příjemné estetické novinky. Lávka dostane lavičky, truhlíky na zeleň a výhledové okno ve směru na stadion Bazaly." 

Zároveň s rekonstrukcí lávky ale začnou úpravy okolí. V minulosti zde byly velké betonové plochy u vstupních bran, které jsou po jejich zrušení už zbytečné. 

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Slezská Ostrava se přidá s rekonstrukcí okolních ploch, kde zejména vydemoluje většinu dnes betonových ploch, které byly předimenzovány na fanoušky Baníku Ostrava. Dnes již neslouží svému účelu. Doplníme toto místo zelení a zrekonstruujeme také zastávky MHD." 

Rekonstrukce mostu, který má zhruba 80 metrů vyjde na asi 30 milionů korun a zaplatí ji magistrát. 16 milionů na úpravy okolí vydá ze svého rozpočtu městský obvod Slezská Ostrava. 

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail