Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při nakupování o svátcích dávejte pozor na své věci. Policisté radí v nákupních centrech

  • Ostrava,

V těchto dnech můžete ve velkých nákupních centrech v Ostravě, ale i na parkovištích před nimi, potkat strážníky nebo státní policisty. Ochotně vám poradí, jak se chovat abyste se nestali obětí zlodějů, kteří se nyní před velikonocemi zaměřují na nakupující.

Ostravští strážníci a státní policisté už od pondělka dohlížejí na bezpečné nakupování a parkování v nákupních centrech po celém městě. V rámci projektu "Bezpečnější Ostrava" radí občanům, jak co nejlépe ochránit svůj majetek před zloději, kteří se nyní v období velikonoc opět aktivizují.

Marek Vajda, strážník MP Ostrava: "Oslovujeme návštěvníky, aby si dávali pozor na své osobní věci, protože o velikonočních svátcích je větší výskyt krádeží." 

Petra Hrubá, oddělení prevence PČR Ostrava: "Úskalím jsou nákupní vozíky. Běžně vídáme, že hlavně senioři nechávavají tašky  a kabelky volně odložené ve vozících." 

Zatímco nakupujete a dáváte si pozor na své věci, může se bohužel stát terčem zloděje i vaše auto na parkovišti. Proto je nejlepší nenechávat uvnitř nic cenného. Věci schovejte do kufru a nebo vezměte k sobě. 

Anna Podrojko, strážnice MP Ostrava: "Řidiči by neměli nechávat nic v přihrádkách, na palubních deskách nebo viditelně v autě. Kolem se může někdo pohybovat a jakmile to vozidlo opustíte, může tam vniknout." 

A ještě jedna důležitá věc. Každému se samozřejmě může stát, že ho zloděj okrade. V dnešní době je běžné, že u sebe máte platební kartu. Důležitým pravidlem je nenosit u ní i PIN. Pokud o ni přijdete, okamžitě kontaktujte svou banku a kartu zablokujte. 

Nahlásit chybu


K tématu
Zvar-Va Montáže s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail

JTI mont s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail