Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava výrazně podpoří sport i v roce 2023, má připravených 160 milionů korun

  • Ostrava,

Statutární město Ostrava dlouhodobě podporuje rozvoj sportu na svém území. Každoročně proto vyhlašuje dotační programy, které podporují vrcholové i amatérské sportovce, sportovní akce i investice do sportovní infrastruktury. Nejinak tomu bude také v roce 2023.

Zastupitelé města na svém posledním jednání schválili dotační programy v oblasti sportu na rok 2023. Celková alokace aktuálně předpokládá podporu ve výši více než 160 milionů korun a je rozdělena do čtyřech dotačních programů. Jsou jimi: program na podporu tělovýchovy a sportu, program na podporu významných sportovních klubů, program na podporu sportovních akcí i program na podporu sportovní infrastruktury.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora: "Také pro rok 2023 pokračujeme v trendu sjednocování a zjednodušování dotačních programů. Všechny dotační programy mají jednotnou strukturu, jednoznačně specifikují pojmy, vymezují kritéria pro hodnocení podaných žádostí a novinkou je uzavření smlouvy výhradně v elektronické podobě."

Program na podporu významných sportovních klubů je zaměřen na mládežnické sportovní organizace, které spolupracují s významnými sportovními kluby při přípravě mládeže pro vrcholový sport. Žádat o podporu mohou kluby, které se věnují fotbalu, lednímu hokeji, basketbalu, volejbalu, házené, florbalu, atletice, judu, zápasu, stolnímu tenisu, boxu, plavání, lukostřelbě, baseballu, softballu či americkému fotbalu.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Oproti tomu je program na podporu tělovýchovy a sportu zaměřen na možnosti získání prostředků pro běžnou celoroční činnost ostatních sportovních klubů. V roce 2022 bylo v rámci tohoto programu podpořeno 105 projektů, financovány jsou všechny druhy sportu a pohybu, jako příklad lze uvést podporu sportovního tance, ragby, mažoretek či handicapovaných sportovců. Zmínit lze též příklady podpořených sportovních akcí, které tak mohly být díky financím města realizovány, krasobruslařské Junior Grand Prix Ostrava, Mistrovství Evropy ve sportovní aerobiku a fitness týmech 2022 či Velká cena Ostravy v plavání."

Dotace putující do sportovní infrastruktury pak umožní opravy, rekonstrukce, rozšiřování či výstavbu sportovišť. Díky tomuto programu se kupříkladu dočkají opravy střech v TJ Sokol Ostrava-Proskovice či TJ Sokol Hošťálkovice, lukostřelci v Mariánských Horách vybudují nové topení ve svých prostorách a v Nové Bělé dojde k výstavbě antukového kurtu.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora: "Považujeme za důležité podpořit všechny, kteří chtějí sportovat. A to od přípravy talentované mládeže v klubech, které reprezentují město v nejvyšších soutěžích, přes podporu pohybu dětí a mládeže neprofesionální úrovně, stejně jako pohyb handicapovaných či seniorů. Každý, kdo si chce jít zacvičit by měl mít možnost využít také veřejné sportovní infrastruktury."

Příjem žádostí v rámci dotačních programů bude probíhat v období od 16. září do 30. září 2022 prostřednictvím elektronického formuláře. Ten, kdo disponuje elektronickým podpisem, tak nemusí vytisknout již ani jeden papír a celou žádost může podat z pohodlí své kanceláře či domova.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora: "Dotační smlouvy budou uzavírány výhradně v elektronické podobě, a tak předpokládám, že i podání žádosti bude v drtivé většině realizováno výhradně elektronicky."

Všechny důležité informace se žadatelé dozví také na seminářích k dotačním programům, které se budou konat ve dvou termínech, ve středu 17. srpna 2022 a v úterý 13. září 2022, vždy v odpoledních hodinách v prostorách ostravské Nové radnice. 

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Zúčastnit se tak může kterýkoli zájemce. Všechny dotační programy, stejně jako veškeré informace o vyhlášeném výběrovém řízení je pro zájemce k dispozici na stránkách města a rovněž na webu fajnovysport.cz."

Město podporuje sport také nefinančně. Na konci května proběhla Marketingová konference SPORT22!!!, na níž navazují další semináře, které se uskuteční od konce srpna do října.

Nahlásit chybu


K tématu
VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail