Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pokračují práce na projektu parkovacího domu v centru. Na 14 dnů bude uzavřeno parkoviště

  • Ostrava,

Jak z našeho zpravodajství víte, v Ostravě se připravuje výstavba dalšího parkovacího domu v centru města. Stavebníci nyní potřebují provést průzkum místa, kde bude budova stát a tak v následujících 14 dnech uzavřou parkoviště za Katedrálou Božského Spasitele.

Ostrava se dlouhodobě snaží vyřešit nedostatek parkovacích míst v centru města. Kromě odstavných parkovišť park and ride, by měly problém řešit také parkovací domy. Jeden se staví před fifejdskou nemocnicí a druhý se připravuje na náměstí Msgre. Šrámka, kde je nyní parkoviště. Podoba objektu byla vybrána v architektonické soutěži z 6 návrhů. 

Ondřej Vysloužil, ředitel městského ateliéru MAPPA: "Blízká katedrála je monumentální a potřebuje silného partnera, což návrh splňuje. Parkovací dům podle tohoto návrhu bude disponovat 400 parkovacími stáními a bude mít živý parter s obchody a službami, který podtrhne jeho městotvornou funkci."

Příprava stavby parkovacího domu postoupila do další fáze. V současnosti je zapotřebí provést průzkumy, které budou jedním z podkladů pro projekční činnost.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Potřebujeme to parkoviště na 14 dní uzavřít. Na místě bude v uvedených dnech realizována řada nezbytných průzkumů pro návrh stavebně-technického řešení vlastní budovy."

Pravděpodobně na podzim bude proveden také průzkum archeologický a ten bude trvat asi 4 týdny. Parkoviště bude znovu uzavřeno. Cena stavby je odhadována na 400 milionů korun a stavět by se mělo začít v roce 2023.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy