Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Piráti se chtějí v Ostravě zaměřit na lidi a jejich život. Investice do staveb je až na druhém místě

  • Ostrava,

Piráti chtějí ve volbách v Ostravě uspět s novým přístupem k vedení města a jeho obvodů. Na prvním místě se chtějí zaměřit na obyvatele a zvýšení kvality jejich život, a investice do staveb jsou prý až na druhém místě.

Ostravští Piráti jsou po minulých volbách na magistrátu ve vládnoucí koalici a v zářijových volbách to chtějí minimálně potvrdit a prosadit se více i v městských obvodech. Jejich program prý posune město k udržitelnosti a moderní Evropě.

Andrea Hoffmannová, kandidátka na primátora: „Přestali jsme pohlížet na jednotlivé prvky infrastruktury jako na samostatné prvky. Hlavní prioritou je změnit tento přístup. Město by se mělo přestat upínat ke stavbám. Hlavním úkolem města je zvýšit kvalitu života a zlepšit veřejné služby ve městě i v jednotlivých městských obvodech. To je pravý úkol radnice a na to se chceme prioritně zaměřit. Naším cílem je investovat především do lidí. Beton a cihly jsou pro nás na druhém místě.“

V největším městském obvodu Ostrava-Jih jsou Piráti v opozici. V případě úspěchu ve volbách by chtěli do rozhodování o obvodu více zapojit občany.

Pavlína Polášková, kandidátka Pirátů Ostrava -Jih: "Jednou z našich priorit je ochrana životního prostředí. Druhou věcí, kterou bychom chtěli změnit a která teď aktuálně nefunguje, je vyšší zapojení občanů do toho, co se v obvodu děje." 

V centrálním obvodu se chtějí Piráti soustředit na rozvoj života v centru města, které se vylidňuje. 

David Witosz, kandidát Pirátů Moravská Ostrav a Přívoz: "Rádi bychom se zaměřili i na nebytový fond, který je nyní v lepším stavu, než před covidem. Máme hezky obsazeny všechny prostory v centru. Takže chceme na Nádražní  v centru města rozvíjet život." 

Nově se Piráti budou snažit prosadit ve Slezské Ostravě, kde prý nejvíce chybí občanská vybavenost. 

Lukáš Černohorský, kandidát Pirátů Slezská Ostrava: "Velkou prioritou pro Slezskou Ostravu je zlepšení občanské vybavenosti, zlepšení dostupnosti úřadu pro občany a zkvalitnění ochrany životního prostředí."

Ve volbách chtějí Piráti dosáhnout dvouciferný výsledek. Kromě magistrátu kandidují ještě v pěti městských  obvodech. 

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Zdeněk Klapuch, Home Office
Ostrava
od 7 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail