Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Proskovicích přišlo historicky nejvíce prvňáčků. Přivítal je primátor Tomáš Macura

  • Ostrava,

Prvního září je z mnoha důvodů výjimečný den. Končí dovolené, lidé se vracejí do práce, do ulic měst se vracejí auta a zácpy, ale asi nejvíce je tento den důležitý pro děti, které jdou poprvé do školy. V Ostravě to bylo dva půl tisíce prvňáčků a o něco méně dětí šlo poprvé do školky.

Do první třídy Základní školy v Ostravě-Proskovicích letos nastoupilo 26 dětí, což je historický rekord. V minulých letech nebylo dětí nikdy více než 20. Hned první den děti čekalo překvapení. Přivítat je totiž přišel primátor města Tomáš Macura. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Jsem rád, že jsem do vaší školy přišel zrovna tento rok, kdy do první třídy tady v Proskovicích nastupuje historicky nejvíce dětí." 

Eva Paličková, ředitelka ZŠ a MŠ Proskovice: "Jsme škola pouze s prvním stupněm, tzn. pouze do páté třídy. Pak děti odcházejí do spádové školy ve Staré Bělé a nebo na víceletá gymnázia." 

Ostrava má 55 základních a 65 mateřských škol, které zřizuje magistrát nebo jednotlivé obvody města. Do lavic usedlo dnes celkem 24 tisíc žáků a mezi nimi je i téměř 600 dětí z Ukrajiny. Do školek pak nastoupilo 2400 dětí.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "V ostravských základních školách nastupuje zhruba dva a půl tisíce prvňáčků, přesně je to 2533. Celkem je žáků 24 tisíc."
anketa, prvňáčci: " Já jsem se těšila, jak se budeme učit číst." 
"Já jsem se těšila, jak se setkáme s Aničkou."

"Já jsem se těšil na matiku a tělocvik." 

Kromě škol se ale na děti připravily i Střediska volného času a Dům dětí a mládeže Poruba. Nabízejí pro ně celkem 452 kroužků v celém spektru zájmových činností. Detaily najdou rodiče na webu talentova.cz.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy