Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Končí bourací práce a začíná budování. Ostravica by měla mít na přelomu roku novou střechu

  • Ostrava,

Rekonstrukce Ostravice je plném proudu. V těchto dnech končí bourací práce a začíná budování interiéru. Budova bude plná unikátních a zajímavých řešení. Po dokončení by se měla stát chloubou města.

Módní dům Ostravica chátral dlouhých 20 let, až se ze slavného obchodního domu stala ostuda města. Letos na jaře dům obsadila stavební firma a dnes již musí i největší pesimisté tleskat. Ostravica se skutečně opravuje a po dokončení by měla být minimálně stejně krásná, jako kdysi. Vše probíhá pod dohledem památkářů.

Michal Bystroň, majitel dodavatelské stavební firmy: "V tuto chvíli jsme ukončili bourací práce. Objekt se kompletně vyčistil do podoby, aby mohly být prováděny povrchové úpravy, podlahy a příčky." 

Investor se snaží zachovat co nejvíce původních prvků, které ještě vylepšuje a zdokonaluje pomocí moderních technologií. Zachován tak zůstane například obrovský světlík, s jehož konstrukcí pomáhali experti s univerzity. 

Daniel Zeman, manažer projektu: "Odborníci našli technické řešení - kombinaci ocelové a hliníkové konstrukce, které už je spočítáno. Byl to náročný úkol." 

Ostravica bude navazovat na náměstí Edvarda Beneše, které by mělo také projít revitalizací na základě vítězné architektonicko- urbanistické studie.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Budovy budou otevřeny směrem do náměstí, takže si tady představte kavárnu s parterem do náměstí, ale v druhé fázi se předpokládá, že se část náměstí může i zastavět." 

Po dokončení rekonstrukce by se měl objekt stát centrem kreativního průmyslu a bude sloužit jako zázemí pro laboratoře, ateliéry, ale i kanceláře a přednáškové sály. V přízemí bude restaurace. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy