Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Syn pravděpodobně zapálil dům, kde spali jeho rodiče. Policisté po něm pátrají

  • Ostrava,

V pondělí jsme vás informovali o pátrání po mladíkovi, který se ztratil poté, co vyhořel dům jeho rodičů. Spali v přízemí, zatímco horní podlaží bylo už celé v plamenech. Policisté nyní potvrdili, že stopy vedou právě k synovi, který trpí duševní nemocí a zřejmě dům zapálil.

Mohutný požár rodinného domu v Ostravě-Martinově zaměstnal hasiče v noci z neděle na pondělí. Celá střecha už byla v plamenech, zatímco v přízemí spali nic netušící manželé. 

majitel domu: "O půlnoci nás vzbudili hasiči, že nám hoří chalupa. Ohlásil to někdo z paneláku." 
Lukáš Popp, velitel stanice Ostrava-Poruba: "Hasiči už při jízdě na místo události viděli z dálky vysoké plameny na střeše domu, proto velitel ihned požádal o vyslání další techniky. V době příjezdu byla celá střecha rodinného domu v plamenech a část již byla propadlá. Hasiči z domu evakuovali majitele domu."

Hasiči museli na místo přivolat i psychologa, protože žena se psychicky zhroutila. Manželé se totiž domnívali, že v plamenech zůstal jejich 26letý syn. Hasiči ale nikoho nenašli a tak začala pátrací akce policie. Syn totiž trpí schizofrenií a v minulosti se už pokusil o sebevraždu. 

Při dalším vyšetřování se ukázalo, že stopy vedou právě k synovi a že dům nad hlavami rodičů pravděpodobně zapálil on a utekl. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na základě provedeného prověřování a ze zajištěných stop by mohl být muž důvodně podezřelý z protiprávního jednání v souvislosti s požárem rodinného domu v Ostravě- Martinově."

Policisté po mladíkovi intenzivně pátrají. Obcházejí bezdomovce, se kterými se v minulosti stýkal. Protože mladík trpí psychickými problémy, policisté nedoporučují, aby se ho občané snažili sami zadržet. Pokud ho někde spatříte, volejte linku 158. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy