Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MP Ostrava posílili noví strážníci. Primátor města byl přítomen jejich slibu

  • Ostrava,

Ostravská městská policie patří mezi největší v celé zemi. V minulých dnech její řady nově posílilo 14 nových strážníků a strážnic, kteří složili slavnostní slib před primátorem města Tomášem Macurou.

Osm žen a šest mužů, tedy dohromady 14 nových členů začalo sloužit u Městské policie Ostrava. Slavnostní slib složili ve foyer radnice před primátorem Tomášem Macurou. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Já vám chci pogratulovat. Stáváte se členy MP Ostrava, kterou já považuji za nejlepší městskou policii v republice." 
Zařazení nových strážníků na služebny ve městě předcházel nejen tříměsíční rekvalifikační kurz zakončený zkouškou před komisí Ministerstva vnitra, ale i řízená praxe. 

ankteta, nováčci MP Ostrava: "Nikdy není pozdě splnit si svůj sen, takže jsem do toho šla i v tomto věku a myslím, že to pro mně bude přínosem." 

"Mám pocit, že mě to bude bavit a rád udělám něco pro občany." 

Městská policie tak nyní má 629 členů a dalších 10 strážníků se do služby připravuje. Cílový stav je 680 lidí. Policii trápí odchody k ostatním bezpečnostním složkám, kde je láká výhoda výsluh.

Miroslav Plaček, ředitel MP Ostrava: "Zájem je bohužel minimální. My jsme v loňském roce přijali spoustu motivačních a stabilizačních příplatků, ale stejně jako ostatní městské policie nebo bezpečnostní složky řešíme personální problém." 

Nejbližším termínem k nástupu do rekvalifikačního kurzu strážníka je 1. duben 2023. Bližší informace najdete na internetu MP Ostrava

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy