Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fajne školní bistro pokračuje. Školy mají o mentoring špičkových kuchařů velký zájem

  • Ostrava,

O projektu Fajne školní bistro v ostravských školách už jste v naší televizi jistě slyšeli. V letošním roce tento oblíbený projekt pokračuje a navíc bude školní jídelny objíždět více kuchařů, kteří budou radit, pomáhat a inspirovat tamní kuchařky tak, aby děti nenechávaly na talířích žádné zbytky.

Fajne školní bistro pokračuje na ostravských školách i v novém roce. Jako první si vaření s mentoringem renomovaného kuchaře Petra Bláhy vyzkoušely kuchařky v jídelně Základní školy ve Svinově. 

Petr Bláha, šéfkuchař: "Je to dobrý nápad. Pomáhám školám, aby pro ně bylo vaření jednodušší, zábavnější a any se kuchařky netrápili s tím jídlem." 

Vařit chutně, zdravě a vyváženě učí kuchařky ostravských školních jídelen od roku 2019 šéfkuchař David Valíček. Letos má ale posily, aby se projekt mohl uskutečnit na více školách, kde je o něj velký zájem.

Soňa Geriková, vedoucí školní jídelny ZŠ Svinov: "S panem kuchařem Bláhou jsme si vyříkali určité věci, vlastně jsme si pomohli a vaříme vlastně jídlo, které vaříme běžně, jen jme tam třeba zařadili jiný druh rýže." 
anketa, děti ZŠ Svinov: "Je to jiné, skvělé a i polívka byla dobrá." 
"Vaří tady skoro každý den dobře a dneska to hodnotím docela v pohodě." 

Vaření v jídelně je samozřejmě jiné i pro šéfkuchaře, kteří se musejí rychle adaptovat a seznámit s prostředím. Děti jsou na jídlo náročné.

Andra Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: My ten tým kuchařů rozšiřujeme na tři, kteří společně s výživovou poradkyní a dalšími odborníky budou postupně navštěvovat naše základní a nově i mateřské školy." 

V letošním roce také vznikne nová kuchařka nejoblíbenějších jídel jednotlivých ostravských škol. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy