Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bezdomovec brutálně umlátil přítelkyni rýčem. Dohodl se na 13letém vězení

  • Ostrava,

Nezvykle brutální vražda v lesíku v Ostravě-Porubě skončila u soudu dohodou o vině a trestu. Za přiznání viny stráví vrah za mřížemi 13 let, což je pod spodní hranicí sazby a tak se to zdá pozůstalým málo. Odsouzený totiž přítelkyni umlátil rýčem a pak ji ještě pro jistotu několikrát bodl.

Loni v létě se v jedné z nejklidnějších částí Ostravy odehrála vražda jako z hororu. 30letý bezdomovec se zřejmě špatně vyspal a v lesíku, kde jako bezdomovec nocoval, se vrhl na svou ještě ležící přítelkyni.

David Bartoš, státní zástupce: "Napadl ji poměrně razantním způsobem. Jednak údery rukou a pak kopy do různých částí těla, úderem rýče směřovaným do horní části těla a následně na ni zaútočil pomocí zalamovacího nože."  

Prý se jí snažil přetnout tepnu na krku. Žena krátce po útoku zraněním podlehla. Bezdomovec byl zadržen a na policii přiznal, že si na přítelkyni v podstatě vybil zlost nad svým spackaným životem. Vše doznal a proto mu státní zástupce nabídl dohodu o vině a trestu. Obžalovaný nabídku přijal. 

David Bartoš, státní zástupce: "projevil lítost takže v jeho případě bylo možné zahájit jednání o dohodě o vině a trestu."

Vilemína Ondrušová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: "Obžalovaný byl na základě dohody o vině a trestu odsouzený ke 13 letům odnětí svobody a matce poškozené musí zaplatit 1 milion 500 tisíc korun." 

Dohoda se ale nelíbila pozůstalým. Dohodnutý trest je totiž 2 roky pod spodní hranicí trestní sazby. Soud totiž přihlédl k dosavadní bezúhonnosti obžalovaného. V rámci trestu mu také bylo uloženo ambulantní léčení na psychiatrii. 

 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy