Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení Ostravy je kompletní. Nový zastupitel se stal náměstkem pro dopravu a investice

  • Ostrava,

Změny ve vedení Ostravy jsou u konce. Náměstkem pro dopravu a investice se stal Břetislav Riger z hnutí Ostravak, který ale nejprve musel složit slib zastupitele. Primátor Jan Dohnal tak má 8 náměstků.

Měsíc po změnách v čele Ostravy je po středečním zastupitelstvu podoba vedení města kompletní. Osmým náměstkem se stal Břetislav Rieger z hnutí Ostravak, který bude mít na starosti investice a dopravu. V zastupitelstvu nejprve nahradil Martina Drasticha, který se kvůli tomu vzdal mandátu. 

V radě města Břetislav Riger nahradil Lukáše Semeráka, který zastával funkci jen přechodně. Riger už náměstkem pro investice byl asi před 5 lety, kdy bylo hnutí Ostravak ve vedení města. 

Břetislav Riger, náměstek primátora: "Mám na starosti resorty investic a dopravy, tzn. dva resorty, které se mohou zdát nesourodé, ale spousta dopravních staveb, koordinace s krajem se týká jak investic, tak dopravy." 

Počet náměstků primátora se tak ze 7 zvýšil na 8. Opozice kritizuje, že někteří z nich kumulují funkce ve vedení městských obvodů a na magistrátu. 

Jan Dohnal, primátor města: "Je to samozřejmě o úhlu pohledu a čas nám řekne, jestli jsme zvolili moudře. Myslím si, že je to nastaveno poměrně dobře. Nemůžu říct, ani souhlasit s tím, že by náměstci nevykonávali své funkce tak, jak by měli. Já spokojený jsem, ale nevím, jak to budou hodnotit lidé v obvodech." 

Ostravu vede ANO, koalice SPOLU, Ostravak, Starostové pro Ostravu a Piráti. Dohromady mají v 55 členném zastupitelstvu 35 křesel. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy