Načítám...
  • Načítám...
>

HC Vítkovice vyhrály i ve druhém zápase ligy mistrů. Švýcary zdolaly 4:1

Hokejisté Vítkovic parádně rozjeli novou sezónu a v Lize mistrů vyhráli i ve druhém zápase, když zdolali Švýcarský tým 4:1. Všechny góly padly ve druhé třetině a velkou pochvalu zaslouží nový gólman Matěj Machovský.

Milovníci hokeje se zřejmě mají v letošní sezóně na co těšit. Extraliga sice zatím ještě nezačala, ale Vítkovice už řádí v Lize mistrů a zvítězili v prvních dvou domácích zápasech. Nejprve si v pátek poradily z německým mistrem z Mnichova 4:3 na nájezdy a v neděli pak roznesly třetí tým švýcarské ligy Rapperswil Jona Lakers 4:1. Rozhodující byly přesilovky.

Miloš Holaň, trenér HC Vítkovice Ridera: „Výsledek jsme uhráli díky přesilovým hrám, které jsme zahráli perfektně a soupeři odskočili. Ve třetí třetině musím hráče pochválit za parádní defenzivní hru ve středním i obranném pásmu. Vynikající výkon podal Machovský, měl spoustu těžkých zákroků a dal nám šanci na to vítězství.“

Skvělou formu prezentoval Dominik Lakatoš. Dva góly dal a na třetí ještě nahrál. Švýcaři si vylámali zuby na perfektně chytajícím gólmanovi Matěji Machovském a nepomohl jim ani český reprezentační kapitán Roman Červenka, který v tomto týmu hraje už čtvrtou sezónu.

Matěj Machovský, gólman HC Vítkovice Ridera: "Dali jsme jim hodně přesilovek a moc jsme nehráli s pukem, takže pro gólmana to byl těžký zápas, ale zvládli jsme to."

Utkání mělo i výbornou diváckou kulisu. Hokejisty povzbuzovalo přes 5 tisíc fanoušků a kolem 300 jich přijelo i ze Švýcarska. Druhý zástupce našeho regionu v Lize mistrů HC Oceláři Třinec oba domácí zápasy prohrál."