Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Myslivecké speciality a program pro děti i dospělé, Heřmanice zažily tradiční dožínky

Poděkování zemědělcům za celoroční práci a dobrou úrodu. To je už roky neodmyslitelně spjato s tradiční oslavnou akcí Dožínky. V moderním pojetí se v některých obcích zachovaly dodnes. Jako tomu bylo například i v Ostravě Heřmanicích. Akce měla bohatý program.

Myslivecký spolek Ostrava Heřmanice uspořádal na fotbalovém hřišti tradiční Heřmanické dožínky. Zahájení akce se neslo v duchu předání dožínkového věnce starostovi Slezské Ostravy.

Jiří Lizák, předseda Mysliveckého spolku Ostrava Heřmanice: "Dožínky, to je stará tradice. A hlavně na těch vesnicích, jak jsem vlastně předeslal. Bylo to poděkování za celoroční práci zemědělců. Hlavně za bohatou úrodu."

Když už byla úroda pod střechou následovala oslava pro chasu a všechny v obci. V Heřmanicích si na své přišli malí i velcí. Na pódiu se celé odpoledne střídaly postupně různé kapely.

Anketa: 1.) "Výborné, tak by to mělo být každý rok a aby se to stalo tradicí. Je to hezké, pěkné, prima." 2.) "Já jsem úplně nadšená, protože mě se to tady úplně moc líbí. Já jsem heřmanický rodák, takže pro mě to už odjakživa bylo něco."
Jiří Lizák, předseda Mysliveckého spolku Ostrava Heřmanice: "Klub vojenské historie nám tady doveze na ukázku a pro děti historický hasičský ZIL z 52. roku a GAZik taky hasičský, kde budou moci děti se povozit."

S dynamickými ukázkami se představili zástupci kynologie Městské policie Ostrava, kteří předvedli několik zákroků při zadržení pachatele v různých situacích. Ať už šlo o někoho, kdo dělá nepořádek, zloděje kabelky nebo střelce se zbraní.

Jiří Lizák, předseda Mysliveckého spolku Ostrava Heřmanice: "V 17:00 bude akrobatický seskok parašutistů, v 18:00 máme bubnovou show."
Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "Městský obvod je rád, že se obnovují právě tradiční akce, jako jsou třeba dožínky. Podporuje jejich konání nejen finančně, ale i organizačně. A doufáme, že takovýchto akcí bude nadále přibývat a určitě si zaslouží naši podporu."

Samozřejmě nechybělo dobré jídlo a pití. Myslivecký spolek zajistil řadu vynikajících zvěřinových specialit.

Nahlásit chybu

K tématu

Dożynkowe kołacze

Prawdziwe dożynki nie mogą się obyć bez wieńca, chleba, ludowych tańców i zwyczajów a w Stonawie dodatkowo jeszcze dożynkowych kołaczy. Tej ...


Nejčtenější zprávy