Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž vysypal na polní cestu ve Slezské Ostravě stavební suť, přišli na něj díky kamerám

Další případ černé skládky vyřešili ostravští strážníci. Díky kamerovému systému se jim podařilo dohledat vozidlo, jehož řidič ve Slezské Ostravě poblíž křižovatky ulic Josefova a Michalská vysypal na příjezdové polní cestě stavební suť.

zdroj videa: Městská policie Ostrava

Oznámení o založení černé skládky obdrželi strážníci na lince 156 v pátek 11. února v půl deváté dopoledne.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po příjezdu na místo hlídka skutečně zjistila, že na příjezdové polní komunikaci se nachází větší množství stavební sutě. Strážníkům se podařilo kontaktovat svědka celé události, který hlídce sdělil, že si na nedalekém poli všimnul menšího nákladního vozidla bílé barvy, ze kterého jemu neznámý muž vysypal na polní komunikaci větší množství stavební sutě."

Svědek dále popsal strážníkům, že se mělo pravděpodobně jednat o nákladní vozidlo značky Iveco, které mělo na bočnici a zdaní části korby firemní popisky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Díky tomuto svědectví strážníci vytipovali možné příjezdové i odjezdové trasy, kterými se řidič nákladního vozidla mohl na místo skládky dostat a z tohoto místa odjíždět. Následně pak bylo provedeno precizní vytěžení kamer v širším okolí, včetně možných příjezdových a odjezdových tras."

Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat a auto i se stavební sutí na korbě se na kamerách našlo.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po zadokumentování všech okolností případu byla celá věc předána strážníky příslušnému správnímu orgánu k rozhodnutí."

Obdobný případ, kdy k dopadení původce černé skládky dopomohly kamery, řešili ostravští strážníci v květnu loňského roku v Ostravě-Kunčičkách. Řidič nákladního vozidla na ulici Pstruží složil vedle obytných domů několik tun směsi odpadu, jehož obsahem byly staré pneumatiky, domovní odpad, dřevo i suť.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy