Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava ocenila významné osobnosti

Slezská Ostrava má za sebou slavnostní předání cen osobnostem obvodu. Ty byly pro jednotlivé kategorie nominovány širokou veřejností. Mezi oceněnými byli nejen lidé známí mezi místními, ale i celostátně uznávané osobnosti a zástupci místních firem a organizací.

Všechny kategorie mají ve svých řadách mnoho skvělých občanů, kteří se svou aktivitou podílejí na rozvoji městského obvodu, proto bylo náročné vybrat ty nejlepší z nich.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Jsem rád, že mohu za Slezskou Ostravu poděkovat mimořádným osobnostem našeho obvodu a těm, kteří v našem obvodu působí, pomáhají při jeho rozvoji a úspěšně jej reprezentují. Na Slezské působí spousta spolků, klubů a organizací, které v rámci celoroční činnosti zajišťují jak různé volnočasové aktivity, tak i akce pro děti i dospělé."

V kategorii kultura obdržel ocenění Marek Prášil, významná dirigentská osobnost nejmladší generace, který působí nejen v Národním divadle moravskoslezském, ale hostuje i v řadě orchestrů působících v ČR i zahraničí. V oblasti sportu byl oceněn mladý nadějný boxer Erik Suchý z Boxing Clubu Ostrava, český reprezentant a mimo jiné pětinásobný Mistr ČR. V kategorii volný čas byl oceněn Radek Bach a v kategorii dobrovolnická činnost Miroslav Klimčík, oba dobrovolní hasiči, kteří kromě svého zaměstnání věnují čas zásahům se svou jednotkou a také práci s dětmi v rámci akcí sborů dobrovolných hasičů.

Jana Pondělíčková, mluvčí Slezské Ostravy: "V oblasti sociální a zdravotní získal ocenění ředitel Čtyřlístku – Centra pro osoby se zdravotním postižením, Svatopluk Aniol. Za společenskou odpovědnost byl oceněn Jiří Kohout, předseda střediska Dvoreček, které patří pod oddíl Brontosauři a věnuje se mimo jiné aktivitám pro děti z pěstounských rodin. Za rozvoj sousedského života získal ocenění Jaroslav Bilický, aktivní občan Hrušova, který pravidelně komunikuje s vedením obvodu a přenáší podstatné informace a požadavky místních obyvatel. V oblasti vzdělávání získala ocenění učitelka Markéta Hlinková ze ZŠ Pěší, která na této škole pracuje již více než dvacet let a organizuje řadu akcí pro zdejší žáky. Za šíření dobrého jména obvodu získal ocenění FC Baník Ostrava, který letos oslavil 100 let od svého založení. Radnice ocenila i zástupce dvou firem, a to Vysoké školy podnikání a práva a společnosti Liberty Ostrava, které získaly ocenění za ekonomický rozvoj obvodu."

Oceněné osobnosti jako poděkování za jejich dlouholetou činnost a přínos pro městský obvod získaly skleněné plakety a finanční odměnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy