Vyhlášení výsledků ankety proběhlo 25. dubna na společenském večeru u příležitosti Teplárenských dnů 2012 v Praze. Ocenění převzali pánové Vladimír Gult, generální ředitel ČEZ Teplárenská, Petr Hodek, obchodní ředitel ČEZ Teplárenská a Jaroslav Kužel, vedoucí odboru prodeje energií ČEZ, a. s. Teplo pro Bohumín získalo již dvě ocenění. Bylo to vloni za přínos ke zlepšení ovzduší ve městě, šlo o projekt roku a o celostátní soutěž „Český energetický a ekologický projekt, ve kterém získal zvláštní uznání poroty.
„Projekt si cenu zaslouží, domácnosti platí méně peněz za teplo, radnice také ušetřila na topení a především ušetřila na investicích, které šly celé za Skupinou ČEZ. Příspěvek ke zlepšení ovzduší je zejména u nás v Bohumíně nezanedbatelný," říká starosta Bohumína Petr Vícha.
„Ceníme si zejména toho, že projekt obstál u všech hlasujících, energetiků (3. místo), novinářů (2.) i veřejnosti (2). Svědčí to o správné cestě, na kterou jsme se v Bohumíně vydali," říká generální ředitel ČEZ Teplárenské Vladimír Gult a pokračuje: „celý projekt spolkl přes 500 milionů korun a obsahuje nejen úpravy v elektrárně Dětmarovice, ale také vybudování horkovodu do města a přímo ve městě jsme museli vybudovat zcela nové rozvody. Také jsme museli postavit nové výměníkové stanice. Svým rozsahem to je ojedinělý projekt a za jeho ocenění děkujeme všem hlasujícím."
Celý projekt je založen na koncesionářské smlouvě mezi městem Bohumín a Skupinou ČEZ. Smlouva je uzavřena na dobu dvaceti let a je možné její prodloužení. Zahrnuje úpravy v elektrárně v Dětmarovicích, vyvedení tepla z elektrárny na okraj Bohumína (8 km), kde se dělí na další větve pro centrum města (10 km) a větev pro Bohumín-Záblatí (4,3 km). Na místo původních kotelen jsou nainstalovány předávací stanice (centrálních a objektových stanic je dosud 65), které zásobují koncové uživatele. Soustava centrálního zásobování teplem je úplně nová, takzvaně je postavena na zelené louce. Počet zásobovaných bytů v současnosti je přes 5 000, mezi dalšími vytápěnými objekty jsou školy, kulturní a jiné městské budovy, výrobní i nevýrobní objekty. Celková investice, která jde za Skupinou ČEZ, je plánována na 500 milionů korun. Soustava se bude dále rozšiřovat,. Město Bohumín je po Orlové druhým městem, které zásobuje teplem elektrárna Dětmarovice. Ekologický přínos projektu spočívá ve zlepšení ovzduší přímo v Bohumíně. Náhrada několika desítek místních kotelen sníží produkci látek vypouštěných do ovzduší.
ČEZ Teplárenská distribuuje a prodává teplo koncovým zákazníkům v lokalitách, ve kterých Skupina ČEZ vlastní a provozuje vhodné zdroje. V současnosti zásobuje přibližně 5 680 odběrných míst a kromě 115 000 domácností jsou odběrateli tepla i nemocnice, úřady, školy a průmyslové podniky. Celková roční dodávka tepla se pohybuje okolo 6 000 TJ. Zásobuje teplem zákazníky ve 37 lokalitách v Ústeckém, Karlovarském, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji, kde také exportuje teplo přes hranice, z Elektrárny Hodonín do slovenského města Holíče.