Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uprostřed Prioru v Krnově možná vznikne malé náměstí

  • Krnov,

V Krnově stále stále řeší, jak plnohodnotně využít Prior v centru města. Studie na toto téma má jasno. Rozříznout ho napůl a uprostřed vytvořit průchod s malým náměstíčkem, který by propojil kostel svatého Martina se Zámeckým náměstím.

Megalomanský Prior v centru Krnova se stále nedaří zaplnit. Město, které ho vlastní se společností Prior obchodní domy, proto řeší, co s ním. Studie, kterou si nechalo zpracovat, chce do prostoru vrátit život.

„V rámci té studie bylo dokonce hodnoceno, zda by tam nešly vybudovat parkovací místa v garážích, což  teoreticky by taky bylo možné. Předpokládá se, že studie, nebo ten projekt by mohl být rentabilní, je předpoklad, že by se v rámci následné výstavby tam vybudovaly byty,“ upřesňuje vedoucí Oddělení udržitelného rozvoje Michal Skalka.

Téměř polovinu objektu zabere městská knihovna, která momentálně bojuje s místem.

„Nejzajímavější nebo nejvhodnější umístění se jeví přesun knihovny městské, protože tam by se mohla udělat přestavba nebo případně zřídit daleko větší prostor, který má knihovna v současné době k dispozici,“ dodává Michal Skalka.

Anketa, návštěvníci Prioru: „DM drogerie, to mi v Krnově schází.“

„Potraviny by tu měly být jako.“

„Asi více obchodů s oblečením. Vlastně musíme dojíždět třeba do Opavy.“

Důležitou roli hraje i cena, za kterou je společnost Prior obchodní domy ochotna městu svůj podíl prodat. O té se stále jedná

„Nabídka akciové společnosti Prior byla kolem 39 milionů korun za prodej komplexu budov a pozemků v centru města s tím, že tady tato cena pro město se zdála dost vysoká. Odbor správy majetku města připravil návrh ceny, která by vycházela ze znaleckých posudků a ta cena vychází kolem 35 milionů korun,“ přibližuje vedoucí Odboru správy majetku města Lenka Andršová.

Další společná schůzka ohledně ceny se uskuteční už příští týden

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy