Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uprostřed Prioru v Krnově možná vznikne malé náměstí

  • Krnov,

V Krnově stále stále řeší, jak plnohodnotně využít Prior v centru města. Studie na toto téma má jasno. Rozříznout ho napůl a uprostřed vytvořit průchod s malým náměstíčkem, který by propojil kostel svatého Martina se Zámeckým náměstím.

Megalomanský Prior v centru Krnova se stále nedaří zaplnit. Město, které ho vlastní se společností Prior obchodní domy, proto řeší, co s ním. Studie, kterou si nechalo zpracovat, chce do prostoru vrátit život.

„V rámci té studie bylo dokonce hodnoceno, zda by tam nešly vybudovat parkovací místa v garážích, což  teoreticky by taky bylo možné. Předpokládá se, že studie, nebo ten projekt by mohl být rentabilní, je předpoklad, že by se v rámci následné výstavby tam vybudovaly byty,“ upřesňuje vedoucí Oddělení udržitelného rozvoje Michal Skalka.

Téměř polovinu objektu zabere městská knihovna, která momentálně bojuje s místem.

„Nejzajímavější nebo nejvhodnější umístění se jeví přesun knihovny městské, protože tam by se mohla udělat přestavba nebo případně zřídit daleko větší prostor, který má knihovna v současné době k dispozici,“ dodává Michal Skalka.

Anketa, návštěvníci Prioru: „DM drogerie, to mi v Krnově schází.“

„Potraviny by tu měly být jako.“

„Asi více obchodů s oblečením. Vlastně musíme dojíždět třeba do Opavy.“

Důležitou roli hraje i cena, za kterou je společnost Prior obchodní domy ochotna městu svůj podíl prodat. O té se stále jedná

„Nabídka akciové společnosti Prior byla kolem 39 milionů korun za prodej komplexu budov a pozemků v centru města s tím, že tady tato cena pro město se zdála dost vysoká. Odbor správy majetku města připravil návrh ceny, která by vycházela ze znaleckých posudků a ta cena vychází kolem 35 milionů korun,“ přibližuje vedoucí Odboru správy majetku města Lenka Andršová.

Další společná schůzka ohledně ceny se uskuteční už příští týden

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků