Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uprostřed Prioru v Krnově možná vznikne malé náměstí

Krnov |

V Krnově stále stále řeší, jak plnohodnotně využít Prior v centru města. Studie na toto téma má jasno. Rozříznout ho napůl a uprostřed vytvořit průchod s malým náměstíčkem, který by propojil kostel svatého Martina se Zámeckým náměstím.

Megalomanský Prior v centru Krnova se stále nedaří zaplnit. Město, které ho vlastní se společností Prior obchodní domy, proto řeší, co s ním. Studie, kterou si nechalo zpracovat, chce do prostoru vrátit život.

„V rámci té studie bylo dokonce hodnoceno, zda by tam nešly vybudovat parkovací místa v garážích, což  teoreticky by taky bylo možné. Předpokládá se, že studie, nebo ten projekt by mohl být rentabilní, je předpoklad, že by se v rámci následné výstavby tam vybudovaly byty,“ upřesňuje vedoucí Oddělení udržitelného rozvoje Michal Skalka.

Téměř polovinu objektu zabere městská knihovna, která momentálně bojuje s místem.

„Nejzajímavější nebo nejvhodnější umístění se jeví přesun knihovny městské, protože tam by se mohla udělat přestavba nebo případně zřídit daleko větší prostor, který má knihovna v současné době k dispozici,“ dodává Michal Skalka.

Anketa, návštěvníci Prioru: „DM drogerie, to mi v Krnově schází.“

„Potraviny by tu měly být jako.“

„Asi více obchodů s oblečením. Vlastně musíme dojíždět třeba do Opavy.“

Důležitou roli hraje i cena, za kterou je společnost Prior obchodní domy ochotna městu svůj podíl prodat. O té se stále jedná

„Nabídka akciové společnosti Prior byla kolem 39 milionů korun za prodej komplexu budov a pozemků v centru města s tím, že tady tato cena pro město se zdála dost vysoká. Odbor správy majetku města připravil návrh ceny, která by vycházela ze znaleckých posudků a ta cena vychází kolem 35 milionů korun,“ přibližuje vedoucí Odboru správy majetku města Lenka Andršová.

Další společná schůzka ohledně ceny se uskuteční už příští týden

Nahlásit chybu


K tématu

Ostrava se stává městem zaslíbeným cyklodopravě. Síť cyklostezek je neustále rozšiřována

15. září 2023 10:18 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava se snaží v maximální míře inspirovat obyvatele, aby využívali k dopravě po městě jízdní kola. K tomu je základním předpokladem samozřejmě dostatek kvalitních a bezpečných cyklostezek. V uplynulých letech bylo investováno do této infastruktury přes 300 milionů korun.

Ve Frýdku-Místku se připravuje revitalizace vnitrobloku pod farností Místek

18. května 2023 16:13 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek připravuje spolu s farností Místek přeměnu dvoru mezi Antonínovým náměstím a Poliklinikou. Farnost chce na své části postavit nový společenský sál a město chce prostor zase upravit do nové podoby s místem vhodným pro relaxaci. Místo už po první úpravě prohlédlo.

Pokračují přípravy na výstavbu tělocvičny u 2. základní školy ve Frýdku-Místku

12. října 2023 15:58 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

2. základní škola ve Frýdku-Místku má mít novou tělocvičnu, která bude sloužit i míčovým sportům. Aktuálně město nechává upravit původní projekt, aby bylo možné v hale pořádat i vyšší žákovské soutěže. Samotná výstavba by mohla začít v příštím roce.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.


Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

14. dubna 2024 19:24 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Poslední halový turnaj ve futsale před začátkem fotbalové sezóny v Bruntále

7. dubna 2024 11:32 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Každému začátku předchází i nějaký konec. Jarní začátek fotbalové sezóny znamenal i v Bruntále konec zimních halových zápasů. Poslední turnaj ve futsale, který byl i přípravou na letní velkou kopanou, se odehrál v místní sportovní hale.

Stanislav Novák, fotograf proměn a událostí by se dožil 100 let, nyní má venkovní výstavu v Bruntále

31. března 2024 17:06 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Narodil se v roce 1923 a po studiích, praxi v Praze i válečném totálním nasazení v Německu žil a pracoval celých 45 let v Bruntále. Fotograf Stanislav Novák byl nejen geniálním dokumentaristou. Spolupracoval s mnoha novinami a jeho práci dodnes využívají historikové, badatelé a kronikáři.

Na bruntálském zámku proběhl velký velikonoční jarmark s kulturním programem

31. března 2024 0:28 | Bruntál | Karel Soukop | Kulturní okénko

Navštívíme zámek v Bruntále, kde jeho provozovatel - Muzeum Bruntál připravil reprezentativní velikonoční jarmark. Již od ranních hodin se tady scházeli jednotlivci i celé rodiny. Jarmark proběhl v exteriérech zámku, nádvoří a přilehlých prostorách.

Právě byla zahájena přístavba nového Centrálního urgentního příjmu v krnovské nemocnici

27. března 2024 17:49 | Bruntál | Karel Soukop | Jesenický expres

Krnovskou nemocnici s krajskou působností čeká v následujících týdnech významná investice v oblasti příjmu pacientů. Půjde o přestavbu urgentního příjmu, který ve stávající podobě funguje 20 let a přestává již nemocnici stačit.

Tradiční Velikonoční jarmark zaplnil centrum Bruntálu a přilákal děti i dospělé

25. března 2024 10:41 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Veřejná prostranství, náměstí, hrady a zámky v celé zemi v současnosti žijí velikonočními jarmarky. Jejich úroveň a bohatost vždy závisí na partnerech, kteří se na pořádání podílejí. V Bruntále přivítalo všechny bohatě vyzdobené náměstí a plno atrakcí.

Uprostřed Prioru v Krnově možná vznikne malé náměstí
Vydáno 8. února 2019 12:06, Krnov, Yvona Fajtová
V Krnově stále stále řeší, jak plnohodnotně využít Prior v centru města. Studie na toto téma má jasno. Rozříznout ho napůl a uprostřed vytvořit průchod s malým náměstíčkem, který by propojil kostel svatého Martina se Zámeckým náměstím.

Megalomanský Prior v centru Krnova se stále nedaří zaplnit. Město, které ho vlastní se společností Prior obchodní domy, proto řeší, co s ním. Studie, kterou si nechalo zpracovat, chce do prostoru vrátit život.

„V rámci té studie bylo dokonce hodnoceno, zda by tam nešly vybudovat parkovací místa v garážích, což  teoreticky by taky bylo možné. Předpokládá se, že studie, nebo ten projekt by mohl být rentabilní, je předpoklad, že by se v rámci následné výstavby tam vybudovaly byty,“ upřesňuje vedoucí Oddělení udržitelného rozvoje Michal Skalka.

Téměř polovinu objektu zabere městská knihovna, která momentálně bojuje s místem.

„Nejzajímavější nebo nejvhodnější umístění se jeví přesun knihovny městské, protože tam by se mohla udělat přestavba nebo případně zřídit daleko větší prostor, který má knihovna v současné době k dispozici,“ dodává Michal Skalka.

Anketa, návštěvníci Prioru: „DM drogerie, to mi v Krnově schází.“

„Potraviny by tu měly být jako.“

„Asi více obchodů s oblečením. Vlastně musíme dojíždět třeba do Opavy.“

Důležitou roli hraje i cena, za kterou je společnost Prior obchodní domy ochotna městu svůj podíl prodat. O té se stále jedná

„Nabídka akciové společnosti Prior byla kolem 39 milionů korun za prodej komplexu budov a pozemků v centru města s tím, že tady tato cena pro město se zdála dost vysoká. Odbor správy majetku města připravil návrh ceny, která by vycházela ze znaleckých posudků a ta cena vychází kolem 35 milionů korun,“ přibližuje vedoucí Odboru správy majetku města Lenka Andršová.

Další společná schůzka ohledně ceny se uskuteční už příští týden

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/krnov/11000015292/uprostred-prioru-v-krnove-mozna-vznikne-male-namesti