Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

“Čeladenská ovečka” zaznamenala rekordní počet soutěžních prací

  • Čeladná,

Taneční vystoupení místních dětí zahájilo vernisáž výtvarná soutěž O pohár čeladenské ovečky. Konala se ve sportovní hale, do které se vešel rekordní počet účastníků letošního 9. ročníku.

Jaroslava Traganová, učitelka ZŠ Čeladná: “Zapojilo se čtyřicet škol, každá škola poslala alespoň deset prací. Velmi nás překvapily techniky, kterými děti pracovaly. Téma letošního ročníku byl Sport v Beskydech a všechny soutěže motivujeme k našim nádherným horám, kde děti žijí, a vedeme je k tomu, aby si vážily této krajiny.”

Odborná komise nakonec ocenila 48 prací. Všechny jsou nyní vystaveny v budově čeladenské základní školy.

Viktoria Vašková, účastnice výtvarné soutěže: “Jako téma jsem si vybrala závod Bike Čeladná, který se tu jezdí každý rok. Vybrala jsem si tvorbu keramickou, protože mě baví s keramikou.”
Helena Kubicová, účastnice výtvarné soutěže: “Namalovala bruslařky, protože ráda bruslím.”
Věra Golová (BEZ POL. PŘÍSLUŠNOSTI ZA KDU-ČSL), místostarostka Čeladné: “Určitě je to mega akce. Já jsem rok od roku překvapena tím, jak ta akce narůstá na věhlasu i na kvalitě výtvarných děl. A mě za zřizovatele těší, že se o naší škole ví, jak vypadá, jak je to tady zařízené a organizačně zvládnuté, protože, řekněme si na rovinu, v běžném provozu zorganizování této akce není zrovna snadné, takže to velice za zřizovatele oceňuje. Je to jednoznačně aktivita navíc, které té škole dává další benefit.”

Ještě větší událostí tak bude příští 10. ročník soutěže. Téma už je při tomto jubileu dané - To nejlepší v Beskydech.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy