Magistrát F-M se zapojil do potravinové sbírky

Během konání humanitární akce s názvem Dny proti chudobě uspořádal frýdeckomístecký magistrát potravinovou sbírku. Zapojili se do ní úředníci magistrátu i jeho vedení. Jídlo bylo určeno pro azylové domy střediska Sára.

Reklama

Balíky rýže, konzervy, instantní polévky, ale i koření nebo sladkosti pro děti, to vše a mnohem více přinášeli v rámci potravinové sbírky, která se konala v budově frýdeckého magistrátu, jeho zaměstnanci i vedení města Frýdku-Místku.

Gerojš

Jana Adamcová, referentka odboru kancelář primátora: “Přinesla jsem rýži, cukr, čaj, těstoviny. Myslím si, že je to na dobrou věc. Je to pro potřebné lidi. Chtěla jsem taky něčím přispět.”

Libor Koval (KDU-ČSL), zastupitel pověřený řízením sociálního odboru: “Od malička jsem byl vychováván v tom, že potřebným je třeba pomáhat, takže takováto forma pomoci je pro mě naprostou samozřejmostí.”

Michal Pobucký (ČSSD), primátor města Frýdku-Místku: “Já i moji kolegové jsme se rozhodli, že taky přispějeme do potravinové sbírky, protože se jedná o dobrou věc. Já jsem donesl fazole, pudinky, nějaké koření, polentu a nějaké ryby v konzervě.”

Potraviny byly určeny klientkám Azylového domu pro ženy a Azylovému domu pro matky s dětmi Sára, které provozuje Slezská diakonie.

Filip Fürst, koordinátor střediska Sára Frýdek-Místek: “Myslím si, že je to velmi dobrá pomoc. Pokud klientky přijdou a nemají ještě vyřízené dávky, tak taková jednorázová pomoc do toho začátku, kupříkladu pro děti, aby jim mohly uvařit, protože kolikrát příjdou a nemají vůbec žádné prostředky, je hodně důležitá.”

Potravinová sbírka záměrně proběhla v době konání humanitární akce Dny proti chudobě. Odbor sociálních služeb města ji od tohoto roku plánuje během této akce pořádat pravidelně.
Velké lásky v Malém hotelu /divadelní komedie

Dnes 19:00 - 3:56
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Jarní koncert symfonického orchestru Frýdek-Místek

26.04. 19:00 - 23.04. 3:56
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Expres na západ / divadelní představení

27.04. 19:00 - 23.04. 3:56
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Pekařství BOČEK Krmelín s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 900 Kč do 18 000 Kč

Detail

EKOMILK a.s.
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Zemědělská společnost s.r.o.
Frýdek-Místek
od 120 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu